Aktualności »

Żółty Marsz Życia

2017-06-19

20 czerwca 2017r. zbieracze nakrętek i wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym Żółtym Marszu Życia.  Jest on formą podziękowania Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci wszystkim, którzy chcą i potrafią pomagać. 

 

Czytaj więcej


Żółty Marsz Życia

2017-06-18

Żółty Marsz Życia

Festyn dla zbieraczy nakrętek

Podsumowanie konkursu Pola Nadziei

20 czerwca 2016 r. wtorek

MARSZ

8.30-8.45 - zbiórka na pl. Grunwaldzkim przy budynku Politechniki Wrocławskiej i start ŻÓŁTEGO MARSZU  ŻYCIA

9.15 -  zakończenie przemarszu pod Halą stulecia od strony fontanny

9.30 - wręczenie nagród laureatom konkursu literackiego Żółty Żonkil Symbolem Życia oraz podziękowań za współpracę w akcji POLA NADZIEI 2016/2017

 

Czytaj więcej


Spotkanie z Rodzicami uczniów przyszłorocznych klas pierwszych i oddziału przedszkolnego

2017-06-16

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 84  serdecznie zaprasza Rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych i Rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego na spotkanie w dniu 19.06.2017roku (poniedziałek) o godzinie 17.00.

Czytaj więcej


Zapraszamy na coroczny ŻÓŁTY MARSZ ŻYCIA

2017-06-16

Idziemy razem, ubrani na żółto, aby skierować uwagę przechodniów na to, co dla nas ważne: opiekę nad chorymi dziećmi, pomaganie, bycie razem.

Chcemy, aby jak najwięcej osób widząc nas zrozumiało, że pomaganie daje radość, że pomagać może każdy i warto to robić od najmłodszych lat.

A nigdy nie jest za późno!

Czytaj więcej


Wycieczka do Nadleśnictwa w Miliczu

2017-06-15

      W czerwcu uczniowie klas pierwszych  wybrali się na wycieczkę do milickiego lasu. Spotkanie pierwszoklasistów z przyrodą rozpoczęło się od prelekcji o roślinach i zwierzętach zamieszkujących las oraz pogadanki na temat zasad zachowania się w lesie. Dzieci wykazały się świetną znajomością zasad  ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że należy ją chronić,  że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, ani też hałasować.

Wycieczkę  po lesie odbyliśmy  pod czujnym okiem naszej ekspertki z Nadleśnictwa Milicz. Naszym celem było odnalezienie śladów i tropów pozostawionych przez dzikie zwierzęta. Przy okazji poznaliśmy lub przypomnieliśmy sobie gatunki drzew i krzewów a wszystko to odbyło się w pięknej wiosennej aurze. Na zakończenie  pracowicie spędzonego czasu zapłonęło ognisko i wszyscy uczniowie piekli kiełbaski, które potem z wielkim apetytem zjedliśmy.  Pogoda i humor nam dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. 

Czytaj więcej


Muzealne spotkania kl. I b

2017-06-04

   W maju uczniowie klasy I b uczestniczyli w  zajęciach muzealnych w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Były to spotkania, których tematem przewodnim był "Wrocław".

Na pierwszych zajęciach dzieci dowiedziały się co łączy czarnego orła, lwa, dwóch świętych Janów oraz literę "W", czyli poznały historię pięciu pól wrocławskiego herbu.

Na kolejnym spotkaniu w oparciu o zbiory galerii  poznały malarstwo pejzażowe. Uczniowie stworzyli także klasową galerię pejzaży, w których przedstawili najciekawsze zakątki naszego miasta.

Zajęcia w Muzeum Narodowym okazały się ciekawym doświadczeniem dla dzieci, które miały możliwość podziwiania pięknych obrazów, wzbogaciły swoją wiedzę o nowe pojęcia związane z malarstwem, a także rozwinęły swoją  wyobraźnię.

Czytaj więcej


56-LECIE SZKOŁY

2017-06-02

Szanowni Rodzice i Przyjaciele Szkoły!!!!

Z przyjemnością zapraszamy na uroczystość  56 - lecia Szkoły  połączoną  z przekazaniem flagi  The World Games, która rozpocznie się  występami dzieci  o godzinie 11.30 w  dniu  9 czerwca 2017 roku na sali gimnastycznej.

Osoby, które zechcą  obejrzeć występy dzieci prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

Od godziny 12.30  do 14.30 na boisku szkolnym  będzie działało Miasteczko Sportowe prezentujące  dyscypliny, które pojawią się na Igrzyskach w lipcu.  Wszystkie dzieci będą mogły spróbować swoich sił w poszczególnych konkurencjach !!!

Serdecznie zapraszamy do udziału w święcie naszej szkoły!

Czytaj więcej


Konkurs Pięknego Czytania

2017-05-31


26 maja odbył się konkurs  dla uczniów klas  II i III pt. "Pięknie czytam".
Przedstawiciele klas najpierw czytali przygotowany tekst, a potem losowali nowy tekst.
Wszyscy  świetnie czytali, ale jury wybrało najlepszych.

              I miejsce wśród  klas II zdobyła Liliana Kisielewicz z kl. IIb
            
              I miejsce wśród  klas III zdobyła Justyna Ząbek     z kl. IIIa


                                            Gratulujemy!

Czytaj więcej


"Książka dla Gwinei"

2017-05-31

       Kolejny raz nie zwiedli wolontariusze w naszej szkole, biorąc udział w akcji „Książki dla Gwinei”, której podsumowaniem było spotkanie z pomysłodawcami akcji w kultowym  dla Wrocławia Barze „BARBARA” połączone z wręczeniem certyfikatów uczestnictwa w przedsięwzięciu. Dzieci wysłuchały opowieści o Gwinei, aktywnie uczestnicząc w spotkaniu i wykazując się dużą wiedzą na temat Afryki. Impreza połączona była z Kolorową Paradą Książkożerców, w ramach 8. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony.

                                                                                                                                                                              Dziękuję!

 

Czytaj więcej


Wycieczka drugoklasistów do Galowic

2017-05-31

    24 maja 2017r. uczniowie klas II wycieczkę w  Galowicach rozpoczęli  od wizyty w  ogrodzie zielnym quizem  na temat rosnących tam ziół i wyboru roślin do prezentu na Dzień Mamy. W ramach warsztatów plastycznych znalazły on swoje zastosowanie do  wykonania „pachnących sakiewek”. Następnie, w Muzeum Powozów i Zaprzęgów dzieci usłyszały szereg informacji  na temat zgromadzonych tam eksponatów. Drugoklasiści, po zabawach i grach ruchowych na polanie, odpoczywali i posilali się podczas  „uczty kiełbaskowej”, kończąc  udany pobyt w Galowicach

Czytaj więcej