Kronika »

Mamy flagę The World Games !!!

2017-06-23

W DNIU 9 CZERWCA UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 63 WE WROCŁAWIU PRZEKAZALI NAM FLAGĘ THE WORLD GAMES WROCŁAW 2017!!!  TYM SAMYM DOŁĄCZYLIŚMY DO GRONA SZKÓŁ, KTÓRE DOSTĄPIŁY ZASZCZYTU GOSZCZENIA FLAGI IGRZYSK,  ODBYWAJĄCYCH SIĘ W LIPCU WE WROCŁAWIU.


Czytaj więcej


56 lat Szkoły Podstawowej nr 84 we Wrocławiu

2017-06-23

     Dnia 9 czerwca 2017 nasza szkoła uroczyście obchodziła Jubileusz  56-lecia oraz przekazania flagi The World Games 2017. Dostaliśmy list gratulacyjny od Pana Prezydenta Rafała Dutkiewicza. Tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością  znamienici Goście. Byli to Przedstawiciele Rady Miejskiej, Departamentu Edukacji, Organizatorów Igrzysk The World Games 2017, współpracujących ze szkołą Instytucji oraz Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych. W uroczystościach uczestniczyli również byli Pracownicy szkoły oraz cała Szkolna Społeczność. Nasi Uczniowie zaprezentowali historię szkoły, można było obejrzeć wystawę zdjęć  i kronik obrazujących zmiany w życiu szkoły, spędzić wesoło czas w Miasteczku Sportowym i zwiedzić  nowo oddany  blok sportowy. Podczas uroczystości  Pan Bohdan Aniszczyk, byli Dyrektorzy, przedstawiciele Rodziców i  Uczniów oraz Dyrektor szkoły Pani Beata Berezowska i  wicedyrektor Pani Renata Czarnobrewa- Fuksińska przecięciem wstęgi dokonali  symbolicznego otwarcia szkoły w nowej szacie.

Wszystkim Gościom  oraz zaangażownym Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom serdecznie dziękujemy. 

List Pana Prezydenta

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

Czytaj więcej


Beautiful reading in English

2017-06-22

W drugim semestrze odbyły się dwa szkolne konkursy pięknego czytania po angielsku: Beautiful reading in English - jeden dla czwartych klas, drugi dla piątych. Rozgrywki te dały uczniom możliwość: usprawnienia wymowy, intonacji, tempa i płynności czytania, zdobycia i poszerzenia wiedzy, utrwalenia i poznania leksyki. 

Czytaj więcej


Konkursy historyczne

2017-06-21

W II semestrze odbyły się dwa szkolne konkursy historyczne. Uczniowie klas szóstych zmierzyli się z całościowym materiałem historycznym szkoły podstawowej pod hasłem „Od starożytności do współczesności”. Najlepsze wyniki osiągnęli:

I miejsce – Katarzyna Emerych (6a)

II miejsce – Kamil Gałecki (6a)

III miejsce – Paweł Gołębiewski (6b)

 

Czytaj więcej


Dzień Rodziny w klasach pierwszych!

2017-06-20

    W czerwcu pierwszoklasiści obchodzili Święto Rodziny. Był to dzień pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim czas, który dzieci wraz z rodzicami mogli spędzić bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Mali artyści dali z siebie wszystko, recytowali wiersze i śpiewali piosenki, wyrażając w ten sposób szacunek i wdzięczność za trud wychowania. Za swoje popisy pierwszaki zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Mamusie, tatusiowie oraz dziadkowie ze wzruszeniem oglądali występy swoich pociech. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursowych zadań dla rodziców. Rywalizacja była zacięta, ale dla uczestników to nie wygrana była najważniejsza, najważniejsza była satysfakcja ze wspólnej zabawy. Wszyscy świetnie się bawiliśmy!

Czytaj więcej


Zakończenie roku szkolnego

2017-06-19

Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie

Zakończenie roku szkolnego 2016/17 odbędzie się dnia 23 czerwca 2017 r.

o godzinie 8.30     klasy 4-6

o godzinie 10.00   klasy 0-3

Czytaj więcej


Żółty Marsz Życia

2017-06-19

20 czerwca 2017r. zbieracze nakrętek i wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym Żółtym Marszu Życia.  Jest on formą podziękowania Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci wszystkim, którzy chcą i potrafią pomagać. 

 

Czytaj więcej


Żółty Marsz Życia

2017-06-18

Żółty Marsz Życia

Festyn dla zbieraczy nakrętek

Podsumowanie konkursu Pola Nadziei

20 czerwca 2016 r. wtorek

MARSZ

8.30-8.45 - zbiórka na pl. Grunwaldzkim przy budynku Politechniki Wrocławskiej i start ŻÓŁTEGO MARSZU  ŻYCIA

9.15 -  zakończenie przemarszu pod Halą stulecia od strony fontanny

9.30 - wręczenie nagród laureatom konkursu literackiego Żółty Żonkil Symbolem Życia oraz podziękowań za współpracę w akcji POLA NADZIEI 2016/2017

 

Czytaj więcej


Spotkanie z Rodzicami uczniów przyszłorocznych klas pierwszych i oddziału przedszkolnego

2017-06-16

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 84  serdecznie zaprasza Rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych i Rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego na spotkanie w dniu 19.06.2017roku (poniedziałek) o godzinie 17.00.

Czytaj więcej


Zapraszamy na coroczny ŻÓŁTY MARSZ ŻYCIA

2017-06-16

Idziemy razem, ubrani na żółto, aby skierować uwagę przechodniów na to, co dla nas ważne: opiekę nad chorymi dziećmi, pomaganie, bycie razem.

Chcemy, aby jak najwięcej osób widząc nas zrozumiało, że pomaganie daje radość, że pomagać może każdy i warto to robić od najmłodszych lat.

A nigdy nie jest za późno!

Czytaj więcej