Kronika »

W świecie średniowiecznego rycerstwa

2016-11-05

Dzięki rodzicom Julianny uczniowie klasy II c przenieśli się w tajemniczy  świat średniowiecznego rycerstwa. Dowiedzieli się, kim jest płatnerz, co to jest np.  giezło, nogawiczka, jopula i mogli nie tylko  podziwiać, ale i przymierzyć elementy zbroi rycerskiej lub różne części garderoby z tamtych czasów.  Ta wizyta to była wspaniała niespodzianka i ciekawa  lekcja historii!

Czytaj więcej


Organizacja opieki w dniu 31 października 2016 roku

2016-10-26

Szanowni Rodzice,

przypominamy, że 31 października 2016 roku jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Proszę zgłaszać w sekretariacie szkoły dzieci, które w tym dniu będą potrzebować opieki świetlicowej.

Czytaj więcej


Konkurs Zdolny Ślązaczek

2016-10-26

Serdecznie gratulujemy Katarzynie Emerych z kl. 6a i Pawłowi Gołębiewskiemu z kl. 6b,

którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu Konkursu Zdolny Ślązaczek ! 

Czytaj więcej


MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

2016-10-21

Nasza szkoła zaangażowała się w tym roku szkolnym w akcję

MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

Do 27 października, czyli do czwartku zbieramy znicze w kolorach białym i czerwonym. Uczniowie mogą je przynosić do wychowawców. Lampki te zapłoną na polskich cmentarzach i grobach Polaków na Ukrainie oraz Wileńszczyźnie. Zawiezie je tam ekipa TVP Wrocław wraz z dolnośląskimi uczniami.

Zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu pamięć o przodkach, do podarowania symbolicznej lampki!

Czytaj więcej


W poszukiwaniu jesieni

2016-10-20

W pierwszych dniach października klasa IIIa szukała jesieni w parku. Oprócz kolorów jesieni uczniowie znaleźli wiele skarbów, z których stworzyli obrazy...

Czytaj więcej


Pasowanie Pierwszoklasistów na Uczniów

2016-10-20

      W dniu 19 października 2016r. odbyło się jedno z najbardziej lubianych świąt w szkole: uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów na Uczniów.

Czytaj więcej


Konkurs Zdolny Ślązaczek

2016-10-20

W czwartek 13.10.2016r. chętni uczniowie z klas 5 i 6 przystąpili do szkolnego etapu konkursu,,Zdolny Ślązaczek". Musieli się zmierzyć z pytaniami z zakresu języka polskiego i matematyki.

Czworo szóstoklasistów dodatkowo przystąpiło jeszcze 20.10.2016r do części konkursu dotyczącej języka angielskiego. Życzymy naszym uczniom jak najlepszych wyników.
 

Czytaj więcej


Pola Nadziei

2016-10-17

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający  na sadzeniu cebulek żonkili. Kiedy zakwitną wiosną są rozdawane w ulicznych kwestach. Zadaniem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. 

Czytaj więcej


"Urządzamy dom" w Centrum Poznawczym

2016-10-16

11 października  uczniowie klas pierwszych odwiedzili Centrum Poznawcze w Hali Stulecia, w którym nauka i zabawa łączą się i wzajemnie uzupełniają.  Wizytę w Centrum rozpoczęliśmy od warsztatu „Urządzamy dom”. 

Czytaj więcej


Wycieczka do Kudowy i Dusznik

2016-10-15

Niesprzyjające  warunki atmosferyczne nie były przeszkodą dla  odważnych uczniów z klasy IIc  i ich rodziców do udziału w wycieczce do Kudowy i Dusznik. Ten wręcz ekstremalny wydawałoby się wyjazd okazał się rewelacyjną okazją do poznawania piękna Dolnego Śląska, udziału w jesiennym festynie w skansenie w Pstrążnej, noclegu na pryczach schroniska „Pasterka”,  zwiedzania Muzeum Papiernictwa, zdobywania Szczelińca i pokonywania „labiryntu” w drodze do Piekiełka.

 

Czytaj więcej