Kronika »

Prelekcja o wolontariacie...

2015-11-06

06 listopada 2015r. w ramach prelekcji uczniowie naszej szkoły rozmawiali na temat wolontariatu  
z przedstawicielem Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, panią Adą Kamińską. Dzieci przypomniały, w jakie formy działań wolontariackich zaangażowana jest nasza szkoła (Pola Nadziei, Bieg Sponsorowany, zbiórka nakrętek, kwesty). Podczas prelekcji dzieci uświadomiły sobie, w jaki sposób mogą same pomóc innym, np. angażując członków najbliższej rodziny, sąsiadów…

Czytaj więcej


Pole Nadziei w naszej szkole...

2015-11-06

Uczniowie klasy 1 c powiększyli szkolne „POLE NADZIEI”, z zaangażowaniem dosadzając kolejne przyniesione przez siebie cebulki żonkili –  ten żółty kwiatek jest symbolem życia i nadziei, a „POLA”  są jedną z wielu akcji Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Czytaj więcej


Wycieczka trzecioklasistów do Teatru Polskiego

2015-11-03

Opowieść o małych, wszędobylskich mieszkańcach sympatycznej osady Bullerbyn zna chyba każde dziecko. Powieść Astrid Lindgren od pół wieku wygrywa plebiscyty na ukochaną książkę dzieciństwa. 

Czytaj więcej


HALLOWEEN w III a

2015-11-03

W ostatnim tygodniu października myśli wszystkich zwracają się ku wieczności. Dzieje się tak we wszystkich kulturach, choć każda wyraża to w inny sposób.  Ponad 2 tys. lat temu w Anglii, Irlandii, Szkocji, Walii i północnej Francji w dniu 31 października żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. 

 

Czytaj więcej


Żyję zdrowo – nałogom mówię „nie”

2015-10-31

W ostatnim tygodniu października w naszej szkole odbył się cykl zajęć warsztatowych  pod hasłem   Żyję zdrowo – nałogom mówię „nie”.

      

Czytaj więcej


Ogłoszenie o naborze na stanowisko specjalista ds. kadrowych

2015-10-28

Treść ogłoszenia: nabor-na-wolne-stanowisko-specjalista-ds.-kadrowych-w-szkole-podstawowej-nr-84.pdf

Czytaj więcej


WROCŁAW WALCZY O ANIĘ

2015-10-28

600 tys. Bohaterów - mieszkańców Wrocławia, już 4-8 listopada 2015 r. będzie mogło pomóc Ani Szymczak i innym pacjentom dotkniętym nowotworem krwi poprzez czynne rozpropagowanie oraz rejestrację jako potencjalni Dawcy szpiku i komórek macierzystych!                              Przyjdź!   Zarejestruj się!

 

wroclaw-walczy-o-anie.docx

Czytaj więcej


W Teatrze Lalek...

2015-10-26

Uczniowie klas pierwszych byli we Wrocławskim Teatrze Lalek na spektaklu pt. „Wąż”, opowiadającym
o historii przyjaźni trzech zupełnie różnych bohaterów.  Obserwując jej narodziny dzieci dowiedziały się, że inność czyni wszystkich wyjątkowymi i niepowtarzalnymi, a przyjaźń zawsze wymaga poświęceń
i zaangażowania.  

Czytaj więcej


Zawiadomienie o unieważnieniu naboru na stanowisko specjalista ds. kadr

2015-10-23

Zawiadomienie o unieważnieniu naboru na stanowisko ds. kadr

uniewaznienie.doc

Czytaj więcej


Pasowanie na ucznia

2015-10-23

23 października 2015r. w obecności pani dyrektor Beaty Berezowskiej, nauczycieli, członków samorządu szkolnego, rodziców i zaproszonych gości odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. 

Prawdziwymi uczniami dzieci z klas I a, I b i I c stały się dopiero po zaliczeniu różnych zadań w turnieju wiedzy i umiejętności oraz złożeniu przyrzeczenia: 

Czytaj więcej