Kronika »

Nauka i zabawa na lodowisku

2014-11-21

Zima to czas plenerowych zabaw na śniegu i lodzie. Zwłaszcza najmłodsi bardzo lubią właśnie takie rozrywki. Przygotowując się do sezonu zimowego uczniowie klasy II a i II b w dniu 21 listopada uczestniczyli w zajęciach na lodowisku w Hali „Orbita”.

Czytaj więcej


Dzień Życzliwości - 21 listopada

2014-11-21

Tego dnia w naszej szkole, dominował kolor żółty i słoneczniki, które kojarzą się ze słońcem, ciepłem i radością.

Czytaj więcej


Szkoła w mieście - zajęcia w Muzeum Narodowym

2014-11-20

20.11.2014r. uczniowie klasy Ib uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „ABC muzeum” w Muzeum Narodowym. W czasie wędrówki po galeriach dzieci podziwiały obrazy, rzeźby, płaskorzeźby i przedmioty codziennego użytku z dawnych czasów. Zobaczyły też skarb średzki.

Czytaj więcej


Turniej sportowy uczniów klas 1-3

2014-11-19

W dniach 17-19 listopada uczniowie klas młodszych wzięli udział w szkolnym turnieju sportowym. Głównym celem turnieju było promowanie zdrowego stylu życia oraz wspólna zabawa.

Czytaj więcej


Edukacja w Miejscach Pamięci - Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań

2014-11-17

17 listopada, w piękny poniedziałkowy poranek, klasy 5a i 5b udały się do Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań w ramach projektu „Edukacja w Miejscach Pamięci – Ścieżki Kulturowe”.

Czytaj więcej


Szkoła w mieście - Wycieczka do Czekoladziarni

2014-11-13

W dniu 13 listopada uczniowie klasy II a i II b odwiedzili wrocławską Czekoladziarnię. Wycieczka ta odbyła się w ramach programu „Szkoła w mieście”.

Czytaj więcej


"Dzieciaki-Mleczaki"

2014-11-13

13 listopada odbyło się spotkanie z Panią Pielęgniarką, która w ciekawej pogadance uświadomiła uczniom z kl.0-I jak ważne jest spożywanie produktów nabiałowych przez dzieci, jakie mamy z tego korzyści zdrowotne i w jakich produktach możemy znaleźć najwięcej wapnia.
Wszyscy słuchali z zaciekawieniem i jak się potem okazało wiele zapamiętali z tej pogadanki.

Czytaj więcej


Szkoła w mieście - zajęcia w Czekoladziarni

2014-11-12

W ramach projektu SZKOŁA W MIEŚCIE, nasi uczniowie odwiedzają Czekoladziarnię... Za nami już kilka zajęć. Było ciekawie, pracowicie i słodko. A najważniejsze, że już wiemy z czego się robi czekoladę, jakie są jej rodzaje, do czego służy moździerz i co to są pralinki!

Czytaj więcej


Paradne Święto Niepodległości...

2014-11-11

11 listopada przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej już Radosnej Paradzie Niepodległości. W tym roku uczniowie dumnie noszący kwiaty i wianki w barwach narodowych przybrali również...

Czytaj więcej


Szkolny Konkurs Plastyczny „Żyjmy zdrowo” dla klas 0-III

2014-11-10

W październiku został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny „Żyjmy zdrowo”, mający na celu kształtowanie zachowań sprzyjających zdrowiu. Wpłynęło wiele pięknych i ciekawych prac. Zwycięzców konkursu wyłoniono, kierując się następującymi kryteriami: trafność doboru tematu pracy, oryginalność, pomysłowość, estetykę oraz walory artystyczne.

Czytaj więcej