Kronika »

Brawa dla Pawła!

2014-06-06

Paweł Gołębiewski z klasy III b został finalistą Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego klas III i zakwalifikował się do etapu miejskiego.
Pawełku, gratulujemy Ci sukcesu!

Czytaj więcej


Znam baśnie i bajki Unii Europejskiej

2014-06-02

2 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs pt: "Znam baśnie i bajki Unii Europejskiej." W konkursie wzięło udział 12 uczestników z klas drugich i trzecich. Uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie znane i lubiane bajki i baśnie.
Laureatami zostali:

Czytaj więcej


Kuchnie świata

2014-05-28

28 maja odbyły się w świetlicy kolejne zajęcia z cyklu poznawczo-kulinarnego "kuchnie świata". Tym razem podróż odbyła się do Francji, a dzieci poznały sylwetki znanych Francuzów: Ludwika XIV, Moliera, Napoleona Bonaparte, Gustawa Eiffla, Clauda Moneta oraz paryskie budowle z nimi związane. Oglądaliśmy ilustracje Luwru, Wersalu, Łuku Triumfalnego, Wieży oraz impresjonistyczne obrazy. Słuchaliśmy muzyki, wąchaliśmy perfumy. Na zakończenie odbyła się degustacja francuskich serów i konkurs dotyczący Wieży Eiffla.

Czytaj więcej


Europa i Ty

2014-05-27

22 maja 2014 r. w naszej szkole odbył się Festyn Wiosenny. W tym dniu na pierwszym piętrze zorganizowany został Kącik Europejski.

Czytaj więcej


Kwieciste elementy w ubiorze

2014-05-26

15 maja uczniowie klas 4-6 mieli za zadanie przybrać na siebie trzy kwiatowe elementy. Na korytarzach i w klasach pojaśniało. Zrobiło się kolorowo i radośnie. Nawet chłopców bawiło noszenie kwiatów we włosach i na ubraniach. Wszyscy, którzy wzięli udział w akcji – świetnie się bawili.

Czytaj więcej


"Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

2014-05-26

W kwietniu i na początku maja Samorząd Uczniowski naszej szkoły przeprowadził zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Zebraliśmy w niej 115 złotych.

Czytaj więcej


Szkolny Konkurs Historyczny Dla Klas Piątych

2014-05-26

20 maja odbył się Szkolny Konkurs Historyczny Dla Klas Piątych pod hasłem „Osiągnięcia starożytności”.

Gratulujemy wiedzy o najstarszej epoce historycznej, a tym samym pięknych wyników:

Czytaj więcej


Z wizytą w Przedszkolu nr 34...Voila...

2014-05-13

13 maja zostaliśmy zaproszeni (kl.0a) na Dzień Francuski do naszych koleżanek i kolegów z Przedszkola nr 34.
Oto program:

W tym dniu całe przedszkole przesycone było atmosferą paryską.
Stworzyły ją:dekoracje, muzyka, przedstawienie, stroje, upieczone specjalnie na tę okazję francuskie ciasteczka, wspólny taniec(kankan), kreacje i zapach perfum stworzony przez słynną Coco Chanel.

Czytaj więcej


Gratulacje dla Alicji!!!

2014-05-12

Alicja Traczyk zakwalifikowała się do Małego Finału Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny. Wysoki wynik z części pisemnej zapewnił Ali udział w kolejnym etapie tego prestiżowego konkursu.

Czytaj więcej


Dzień Europy w Parku Staromiejskim we Wrocławiu

2014-05-09

W tym dniu dzieci z kl.0a wybrały się do Parku Staromiejskiego, który z tej okazji zamienił się na jeden dzień w Miasteczko Europejskie.

Czytaj więcej