Kronika »

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

2014-05-08

8 maja w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich uczniowie naszej szkoły zorganizowali wystawę prac wykonanych m.in. podczas projektu "Indywidualne podejście w nauczaniu i wychowaniu uczniów wrocławskich szkół podstawowych".

Czytaj więcej


Dzień pełen wrażeń...

2014-05-06

Wtorek, 6 maja 2014r. był dla uczniów klasy II b dniem pełnym wrażeń. Rano dzieci uczestniczyły w lekcji tenisa na Stadionie Olimpijskim, a po południu w zajęciach warsztatowych w Domu Europy, który jest przedstawicielstwem regionalnym i punktem informacyjnym Unii Europejskiej.

Czytaj więcej


Projekt "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III

2014-05-04

Czytaj więcej


Galowy strój z patriotycznymi elementami

2014-04-30

30 kwietnia przekonaliśmy się o wielkim szacunku naszych uczniów do świąt narodowych. Sprawdzaliśmy bowiem w ramach Ligi Klas galowy strój z biało – czerwonymi elementami, które dzieci same przygotowały, a potem dumnie nosiły cały dzień.

Czytaj więcej


Apel z okazji Święta Konstytucji 3 maja

2014-04-30

30 kwietnia uczciliśmy uroczystym apelem 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. maja. Była prezentacja związana z historycznym podłożem tego święta, wiersze i uroczysty śpiew „Majowej Jutrzenki”. Najbardziej jednak utkwiły wszystkim w pamięci wzruszające prace dzieci z klas 1-3 związane z flagą naszego kraju i z klas starszych 4-6 z tematem Polski.

Czytaj więcej


„Bajkowa Europa”

2014-04-27

Oddział Przedszkolny 0 c uczestniczy w zajęciach pt. "Bajkowa Europa" w Domu Europy.

Czytaj więcej


Wyróżnienie dla Poli Borkowskiej

2014-04-27

Uczennica klasy 4a, Pola Borkowska otrzymała wyróżnienie w XII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE GRAFIKI KOMPUTEROWEJ "Pisanka wielkanocna", któremu patronowali Arcybiskup Metropolita Wrocławski oraz Dyrektor Wydziału Szkół Podstawowych i Specjalnych Urzędu Miasta Wrocławia.

Czytaj więcej


Szkolny Konkurs Mitologiczny ”Znam Mity”

2014-04-23

Dn. 8 kwietnia odbył się w szkole konkurs sprawdzający wiedzę mitologiczną naszych piątoklasistów. Wzięło w nim udział aż 12 uczniów.
Najwięcej punktów zdobyła Julia Barczewska - uczennica klasy V a, która będzie reprezentowała naszą szkołę na XXI Międzyszkolnym Turnieju Mitologicznym.

Czytaj więcej


Ojczyzna Polszczyzna…

2014-04-23

Rejonowa Komisja Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny, do której przesłane zostały wyniki szkolnego etapu konkursu, zdecydowała, że naszą szkołę w kolejnym etapie będą reprezentowały dwie uczennice:
Alicja Traczyk (kl. VI b) i Julia Krzemińska (kl. VI c).
Dziewczyny 8 maja przystąpią do części pisemnej etapu rejonowego.
Trzymamy kciuki, by zakwalifikowały się do części ustnej, a potem …do finału.

Czytaj więcej


Szkolne Święto Czekolady

2014-04-14

14 kwietnia obchodziliśmy Szkolne Święto Czekolady. Z tej okazji klasy przygotowały „pięknie opakowane” wiersze na temat tego przysmaku.

Czytaj więcej