Kronika »

Pasowanie Pierwszoklasistów na Uczniów

2013-10-23

W dniu 23 października 2013 roku odbyło się jedno z najbardziej lubianych świąt w szkole: uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów.

Czytaj więcej


WYCHOWANIE KOMUNIKACYJNE - BEZPIECZNA SZKOŁA

2013-10-18

18 października odbyło się spotkanie uczniów klas I--III z przedstawicielami policji.

Czytaj więcej


Dzień muszki i krawata

2013-10-17

17 października obchodziliśmy „Dzień muszki i krawata”. W szkole zrobiło się naprawdę dostojnie.

Czytaj więcej


ZOO - EDUKACJA

2013-10-12

Uczniowie klasy II b podczas kolejnych zajęć na terenie ZOO, korzystając z przepięknej pogody, wędrowali szlakiem rzadkich, unikatowych o wysokim statusie zagrożenia gatunków zwierząt Azji Południowo – Wschodniej.

Czytaj więcej


Wizyta w Centrum Poznawczym

2013-10-12

Uczniowie klasy II b swój pierwszy pobyt w Hali Stulecia rozpoczęli od wizyty w Centrum Poznawczym, gdzie najpierw oglądali wystawę poświęconą jej historii, a potem uczestniczyli w warsztatach pt. „Bajanie w Hali Stulecia”.

Czytaj więcej


Sprzątanie Świata!

2013-10-02

Uczniowie SP 84 aktywnie uczestniczyli w akcji Sprzątania Świata. Nie bali się sami zakasać rękawów by dać dobry przykład innym i sprawić by chociaż mały skrawek świata – ich szkolne boisko, stał się czystszym i piękniejszym.

Czytaj więcej


JOSE TORRES

2013-10-01

W dniu 1 października 2013 roku gościliśmy w naszej szkole znanego muzyka pochodzenia kubańskiego p. Jose Torresa, który jest prezesem Fundacji „ Sztuka Zdrowie Tolerancja”. Celem Fundacji jest przede wszystkim budowanie pomostu pomiędzy bardzo różnymi kulturami, głównie poprzez sztukę – muzykę i taniec.

Czytaj więcej


Dzień Chłopaka

2013-09-30

30 września pamiętaliśmy o naszych chłopakach.

Czytaj więcej


Spotkanie ze sztuką

2013-09-26

Uczniowie z klasy VI a i VI b w ramach zajęć Kółka Języka Polskiego skorzystali z niecodziennej okazji , by obejrzeć arcydzieła malarstwa flamandzkiego prezentowane w Pałacu Królewskim na wystawie „Rodzina Brueghlów”. Wszystkie dzieła są po raz pierwszy pokazywane w Polsce i w większości pochodzą z prywatnych kolekcji z całego świata. Ponad 100 dzieł powstałych w przeciągu 200 lat przedstawia panoramę twórczości Brueghlów . Na wystawie pojawiły się obrazy o tematyce: religijnej ( z życia świetych) , mitologicznej, przepiękne pejzaże, a wśród nich widoki ukazujące morze, sceny rodzajowe, martwa natura oraz obrazy o tematyce alegorycznej ( przedstawiające obrazowo abstrakcyjne pojęcia, idee) Wszystkie obrazy godne były obejrzenia, ale niektóre szczególnie zapadały w pamięć np. alegorie zmysłów , wojny , pokoju, żywiołów itd.

Czytaj więcej


"Nauka Obywatelem Europy"

2013-09-26

Nasza szkoła brała udział w XVI Dolnośląskim Festiwalu Nauki, który odbył się w dniu 26 września. Jest to coroczna impreza odbywająca się pod koniec września i w październiku na Dolnym Śląsku, mająca za cel popularyzację nauki w społeczeństwie.

Po raz kolejny nasi uczniowie przekonali się, że nauka może być pasjonująca, zabawna i pożyteczna.

Czytaj więcej