Kronika »

"ZAGADKOWA NIEDZIELA"

2017-02-14

Przedstawiciele naszej szkoły: Wiktoria, Antek i Paweł mieli zaszczyt wystąpić w kolejnej audycji Programu III Polskiego Radia „Zagadkowa Niedziela”. Nasi reprezentanci, w długim, dwugodzinnym prowadzonym  „na żywo” programie,  bardzo ładnie zaprezentowali nasze miasto, działania związane z wolontariatem, pasje, siebie i naszą szkołę. Wykazali się umiejętnością prowadzenia rozmowy na każdy temat, czasami zaskakując prowadzącą redaktor Katarzynę Stoparczyk spostrzeżeniami i skojarzeniami. Gratulujemy! 

Czytaj więcej


Zebrania z rodzicami

2017-02-08

Szanowni Państwo,

Z powodu choroby wychowawcy zebranie dla rodziców uczniów klasy 2c zostało przełożone. Odbędzie sie ono po feriach, dnia 1 marca 2017r. (w środę) o godzinie 17.00.

Zapraszamy !

Czytaj więcej


Organizacja półkolonii

2017-02-08

Szanowni Państwo,

z Regulaminem Półkolonii można się zapoznać w zakładce Dokumenty. Tam również są dostępne programy dla grup.

Czytaj więcej


Wizyta pierwszoklasistów w bibliotece szkolnej

2017-02-05

Głośne czytanie cieszy się wśród uczniów klasy I b dużą popularnością. Na kolejnym czytaniu bajek w bibliotece szkolnej pani bibliotekarka przedstawiła pierwszakom książeczkę o urwisie Emilu autorstwa Astrid Lindgren. Dzieci  polubiły tytułowego bohatera, który przez swoje psoty  stale wpada w nowe kłopoty. Chłopiec ma w sobie naprawdę wielkie pokłady energii i całe mnóstwo pomysłów, które za wszelką cenę stara się realizować.

 

Czytaj więcej


Zebrania z rodzicami

2017-01-30

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że w dniu 01.02.2017 r.  o godzinie 17.00 odbędą się zebrania dla rodziców uczniów klas 0-3, natomiast w dniu 02.02.2017r. o godzinie 17.00  odbędą się zebrania dla rodziców uczniów klas 4-6.

Uwaga ! Z powodu choroby wychowawcy zebranie dla rodziców uczniów klasy 2c zostaje przełożone, o nowym terminie powiadomimy Państwa poprzez zeszyty do kontaktów i stronę internetową szkoły.

Zebranie Rady Rodziców odbędzie się 01.02.2017r. o godzinie 18.00 w sali 0.16

Zapraszamy !

Czytaj więcej


ferie zimowe

2017-01-22

W pierwszym tygodniu ferii  od 13.02 do 17.02 zapraszamy uczniów klas I – IV 

na półkolonie zimowe pod hasłem

„Tropiciele zimowych przygód”.

 W programie m.in. warsztaty ceramiczne w Starej Piekarni, zajęcia muzealne z zabawą plastyczną      w Muzeum Narodowym, warsztaty kulinarne w Centrum Inicjatyw Wszelakich, nauka gry w squasha oraz badmintona w Hasta la Vista oraz wyjście do Multikina. Atrakcyjne zajęcia dla uczniów zorganizowane zostaną również w szkole. Gwarantujemy opiekę w godzinach 8.00 – 16.00.                Nie zapewniamy wyżywienia. Zachęcamy do aktywnego i twórczego spędzenia ferii zimowych!         Ilość miejsc ograniczona. Zapisy u wychowawców klas.

Czytaj więcej


Dzień Babci, Dzień Dziadka

2017-01-22

Uczniowie klasy IIc podczas zajęć w „Starej Piekarni” na  Psim Polu pamiętali o swoich babciach i dziadkach i wykonali dla nich piękne ceramiczne anioły według własnego projektu. 

Czytaj więcej


Zagadkowa Niedziela

2017-01-22

Wyróżnienie spotkało szkolny wolontariat - jego działalność została zauważona                               i doceniona przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, a  nasi wolontariusze zostali zaproszeni do udziału w wywiadzie dla „Zagadkowej Niedzieli”, audycji Programu III Polskiego Radia emitowanej 22 stycznia 2017r.

Pokonując tremę, w rozmowie z panią redaktor Magdaleną Skawińską, uczniowie bardzo chętnie, wykazując się znajomością tematu opowiadali o potrzebie pomagania i uczestnictwie w akcjach prowadzonych przez Fundację.

 Zachęcamy do skorzystania z możliwości wysłuchania wypowiedzi naszych uczniów                             na stronie „Trójki” (http://player.polskieradio.pl/)

Czytaj więcej


Brawo Olaf!

2017-01-17

" Trzy pokolenia zbierały dla Wielkiej Orkiestry" - pobierz artykuł  -   gazeta-wyborcza-1.docx

Czytaj więcej


Świąteczne kwestowanie

2017-01-08

Ostatni przedświąteczny weekend  (17 i18 grudnia) grupa wolontariuszy z naszej szkoły, poświęcając swój czas wolny bardzo aktywnie kwestowała w Centrum Handlowym „Magnolia” na rzecz podopiecznych  Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.  Jesteśmy z nich dumni – dziękujemy!

Czytaj więcej