Kronika »

Zagadkowa Niedziela

2017-01-22

Wyróżnienie spotkało szkolny wolontariat - jego działalność została zauważona                               i doceniona przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, a  nasi wolontariusze zostali zaproszeni do udziału w wywiadzie dla „Zagadkowej Niedzieli”, audycji Programu III Polskiego Radia emitowanej 22 stycznia 2017r.

Pokonując tremę, w rozmowie z panią redaktor Magdaleną Skawińską, uczniowie bardzo chętnie, wykazując się znajomością tematu opowiadali o potrzebie pomagania i uczestnictwie w akcjach prowadzonych przez Fundację.

 Zachęcamy do skorzystania z możliwości wysłuchania wypowiedzi naszych uczniów                             na stronie „Trójki” (http://player.polskieradio.pl/)

Czytaj więcej


Brawo Olaf!

2017-01-17

" Trzy pokolenia zbierały dla Wielkiej Orkiestry" - pobierz artykuł  -   gazeta-wyborcza-1.docx

Czytaj więcej


Świąteczne kwestowanie

2017-01-08

Ostatni przedświąteczny weekend  (17 i18 grudnia) grupa wolontariuszy z naszej szkoły, poświęcając swój czas wolny bardzo aktywnie kwestowała w Centrum Handlowym „Magnolia” na rzecz podopiecznych  Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.  Jesteśmy z nich dumni – dziękujemy!

Czytaj więcej


Wielka paka dla futrzaka

2017-01-08

"Wielka paka dla futrzaka" przekazana

Czytaj więcej


"Podziel się życzliwością"

2017-01-06

    Zgodnie z tradycją tegoroczny Dzień Życzliwości w naszej szkole połączony był z kwestą  na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci w ramach akcji „Podziel się życzliwością”. Wolontariusze z firmowymi puszkami Fundacji z ogromnym zaangażowaniem zbierali  datki dla potrzebujących dzieci  zarówno podczas przerw jak i zebrań z rodzicami. Wszyscy udowodnili, że chcą i potrafią być wrażliwi na potrzeby innych. Działania wolontariuszy zostały podliczone w siedzibie Fundacji przy ul. Jedności Narodowej 47. Okazało się, że nasz wolontariat zebrał aż  941,70. Brawo!

W imieniu wolontariuszy dziękuję wszystkim za zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebującym!

                                                                      koordynator wolontariatu: Danuta Niepołońska

 

Czytaj więcej


Radosnych Świąt

2016-12-22

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,kierujemy do Państwa płynące z serca życzenia radosnych,spokojnych świąt oraz pomyślności w nadchodzącym roku.
Niech ten czas będzie pełen atmosfery radości i wytchnienia od codziennego pędu.
Życzymy wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom wszystkiego najlepszego.
Wesołych Świąt !

Czytaj więcej


Klasa I B w Centrum Poznawczym

2016-12-20

Klasa 1 b w grudniu uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych w Centrum Poznawczym. Uczniowie rozpoczęli zajęcia od Zwiedzenia Hali Stulecia. Interaktywna wystawa o historii powstania Hali cieszyła się zainteresowaniem wśród pierwszoklasistów. W drugiej części zajęć dzieci rozwijały swoją wyobraźnię, poszerzały wiedzę i wzbogacały słownictwo biorąc udział w warsztatach „Bajkowe miasta”.  Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie dyskutowali o życiu w mieście oraz poznali różne formy architektoniczne domów zarówno tych bajkowych, jak i rzeczywistych. Nabytą wiedzę dzieci mogły wykorzystać podczas tworzenia własnych projektów miast. Mali architekci tworząc oryginalne prace wspaniale wywiązali się ze swych zadań!

Czytaj więcej


Klasa I A w Centrum Poznawczym

2016-12-17

13 grudnia klasa I a była w Centrum Poznawczym na warsztatach „Dawno, dawno temu ….ludzie mieszkali inaczej”. Dzieci dowiedziały się, w czym mieszkali pierwsi ludzie i z jakich materiałów budowali swoje domy. Jak wyglądały domy jaskiniowców, a jak miasta Majów i Azteków. Gdzie znajdują się najstarsze miasta i budynki. Poznały historię powstawania ludzkich skupisk, wiosek i miast. Następnie zespołowo tworzyły makiety budowli z różnych okresów historii rozwoju człowieka. Poznały tajniki życia pierwszych ludzi. Dzieci poprzez te działania rozwijały swoją wyobraźnię oraz kreatywność.

Czytaj więcej


Przerwa świąteczna

2016-12-14

Szanowni Rodzice,

przypominamy, że od 23 do 31 grudnia 2016r. trwa przerwa świąteczna,

więc nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.

W szkole będzie zorganizowana

opieka wychowawcza w świetlicy szkolnej.

Prosimy o zgłaszanie potrzeby opieki

nad dzieckiem w sekretariacie szkoły do wtorku 20.12.2016r.

Czytaj więcej


Zebrania z rodzicami

2016-12-12

Szanowni Rodzice,

Przypominamy, że w dniu 14.12.2016 roku o godzinie 17.00 odbędą sie zebrania dla rodziców uczniów klas 0-3.

15.12.2016 roku o godzinie 17.00 odbędą sie zebrania dla rodziców uczniów klas 4-6.

Zapraszamy!

Czytaj więcej