Kronika świetlicy »

Zajęcia z profesjonalnym sportowcem

2017-06-09

W Dniu Dziecka uczniów naszej szkoły spotkały różne niespodzianki. Do świetlicy dzieci przyszły rozbawione i bogatsze o nowe upominki.

Nie zdążyły dobrze ochłonąć, gdy nadeszły nowe atrakcje.  Najważniejszą z nich była wizyta pana Maksymiliana Bratkowicza, wicemistrza Polski w kick-boxingu.

Czytaj więcej


Finał XVII Konkursu Plastycznego „Podróż dookoła świata – Ameryka”

2017-06-09

5 czerwca odbyło się w naszej świetlicy uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom XVII Konkursu Plastycznego „Podróż dookoła świata – Ameryka”. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na kulturę, tradycje, walory przyrodnicze i architektoniczne innych kontynentów, rozwijanie talentów plastycznych oraz kształtowanie wyobraźni i aktywności twórczej. 

W konkursie wzięli udział wychowankowie świetlic szkolnych z: SP nr 40 w ZSP nr 4, SP nr 82, SP nr 85 i ZSP nr 14, a także naszej placówki.

 

Czytaj więcej


Wyniki XVII Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego „Podróż dookoła świata-Ameryka”

2017-06-08

PRACE PRZESTRZENNE

I miejsce Julia Rzeszot - SP nr 84 „Hamburger”

II miejsce Antonina Godlewska - SP nr 84 „Hollywood Sign”

III miejsce Zuzanna Barczewska - SP nr 84 „Hollywoodzka kamera filmowa”

Wyróżnienia

Karol Maksymowicz - SP nr 84 „Prom kosmiczny Endeavour”

Leon Relewicz - SP nr 84 „Wąż Królewski Mleczny”

Wiktoria Kwiatkowska - SP nr 84  „Indiański totem”

Lilianna Kisielewicz - SP nr 84 „Wyspa Wielkanocna”

Czytaj więcej


Wycieczka do Domu Europy i Ogrodu Staromiejskiego

2017-05-30

W maju wybraliśmy się do Domu Europy na zajęcia warsztatowe pt. ”Bajkowa Europa”. Mieliśmy okazję do poszerzenia swojej wiedzy na temat  Unii Europejskiej. Poznaliśmy  bajkowych bohaterów   z różnych państw należących do  UE. Mogliśmy się pochwalić swoją wiedzą na temat różnych flag, którą zdobyliśmy podczas projektu „Podróże małe i duże”. Podziwialiśmy ten piękny wrocławski ogród wiosną
i bawiliśmy się na placu zabaw. To była udana wyprawa.

Czytaj więcej


"Mlekiem i miodem"...

2017-05-29

W ramach zajęć dotyczących zdrowego żywienia, w świetlicy szkolnej 29.05.2017 r. odbyły się warsztaty pt. "Mlekiem i miodem". Zajęcia okazały się prawdziwym hitem, bo wszyscy chętnie przygotowywali koktajle na bazie mleka i miodu oraz owoców. Dodatkowo wiele dzieci chętnie dodało do koktajli świeżą miętę. Było więc nie tylko zdrowo, ale i aromatycznie. Z owoców królowały oczywiście truskawki. Poza tym dzieciom bardzo spodobała się zabawa w robienie mlecznych wąsów. Omawialiśmy również produkty, w których znajduje się mleko i jak bardzo jest nam potrzebne. Było pysznie i wesoło. Zachęcamy wszystkich do zdrowych i smacznych wakacji 

Czytaj więcej


Dzień Dobrych Uczynków

2017-05-19

Dzień Dobrych Uczynków przynaglił nas do głębszego zastanowienia, czym jest dobroć i łagodność. Szukaliśmy też odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób reagujemy na człowieka serdecznego, życzliwego oraz skłonnego do pomagania. Zachęcaliśmy siebie wzajemnie do podzielenia się wiadomością o zrobionym dobrym uczynku. 

Czytaj więcej


Podróże małe i duże...

2017-04-28

     W kwietniu we wszystkich grupach świetlicowych realizowaliśmy projekt „Podróże małe i duże”. Na początku dzieci omówiły ilość i położenie kontynentów oraz ich nazwy po angielsku.

     W tym roku zajmowaliśmy się następującymi krajami AmerykiMeksykiem, Peru, Kanadą, USA, Argentyną, Brazylią. Każda grupa poznała swój wybrany kraj, wykorzystując prezentacje multimedialne i książki. Podczas zadań praktycznych dzieci uzupełniały mapy świata, kolorowały powierzchnie kontynentów, grały w „Znajdź wyraz”, rysowały Statuę Wolności według instrukcji po angielsku i przygotowały album poświęcony interesującym zakątkom.

Czytaj więcej


Cała Polska czyta dzieciom - Bogumiła Frank

2017-04-25

Młodzi miłośnicy rymowanych wierszyków mieli w świetlicy swoją kolejną ucztę. 25 kwietnia 2017 r. dzieci
z grupy I i II spotkały się z panią Bogumiłą Frank, szkolną pielęgniarką, która czytała utwory pochodzące
z książki „Ni pies, ni wydra czyli o wyrażeniach, które pokazują język” Marcina Brykczyńskiego. Zabawne teksty z idiomami w roli głównej zaintrygowały świetlicowe audytorium. Wielką przyjemnością była też rozmowa z panią Bogusią na temat pracy, zdrowia oraz zamiłowań i zainteresowań czytelniczych dzieci.

Czytaj więcej


Światowy Dzień Książki

2017-04-24

W poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r.,  obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji przygotowaliśmy plakaty poświęcone roli czytania i książek w życiu człowieka. 

Czytaj więcej


Wystawa - Wielobarwne pisanki

2017-04-20

Z okazji Świąt Wielkanocnych dzieci z grupy I przygotowały kolorowe jajka. Wyróżnione prace zostały wyeksponowane na naszej wystawie. Zapraszamy do jej obejrzenia.

Czytaj więcej