Aktywni - Pozytywni i Podróże na Kraniec Świata

Aktywni - Pozytywni

W ramach projektu Aktywni-Pozytywni od lutego 2018r. zapraszamy sportowców/osoby aktywnie fizyczne na żywe lekcje z uczniami. Prelegenci pokazują zdjęcia, opowiadają o tym, czym się zajmują i jak rozwinęła się ich pasja. Przede wszystkim, uczniowie dowiadują się z jakich powodów goście uprawiają dany sport i jakie z tego płyną korzyści. Zawsze natomiast pojawia się wzmianka o tym, że poza sportem warto dbać o własną edukację, ponieważ nie zawsze sportowiec znajduje sponsorów pokrywających koszty, warto mieć w przyszłości i pracę, i pasję. Poza tym, by jak np. Pan Krystian Izert brać udział w amerykańskich szkoleniach trzeba znać j. angielski! Projekt ma na celu zaszczepiać aktywność fizyczną w uczniach, zarażać ich do sportu :-)

W naszej szkole były już następujące osoby (niektóre już dwukrotnie):

Wszystkich chętnych do przeprowadzenia zajęć prosimy o kontakt z koordynatorem projektu p. Iwoną Górą (pedagog szkolny, gabinet 1.12)

Podróże na Kraniec Świata

W ramach projektu Podróże na Kraniec Świata zapraszamy podróżników, którzy zachęcają do podróżowania i poznawania innych kultur. Nasi goście pokazują zdjęcia odległych lub bliskich rejonów oraz gadżety z nimi związane. Uświadamiają uczniom, że w innych zakątkach świata ludzie żyją inaczej! Np. na Antarktydzie w niektórych miejscach nie ma zasięgu internetowego, więc nie można z niego korzystać. Nasi prelegenci opowiadają również o pojawiających się trudnościach i wyjaśniają, że nie wystarczy znać tylko język polski, by komunikować się z ludźmi za granicami naszego kraju.

Od lutego 2018r. zaprosiłam do mojej szkoły następujące osoby: