Szkoła Podstawowa nr 84
we Wrocławiu
im. Ruchu Obrońców Pokoju
Menu

Nasze sukcesy i osiągnięcia

Rok szkolny 2019/2020

Klasy I-III

SUKCESY SZKOLNE

Szkolny Konkurs „Symbole Niepodległej”

Klasy III
I m
iejsce - Maciej Kostecki 3a

Konkurs plastyczny - Ilustracja do ulubionego wiersza
laureatka - Zofia Dziuba 3c

Wewnątrzszkolny konkurs online na najlepszy plakat wspierający służbę zdrowia “Będzie dobrze”.
Nagrodzeni: Filip Frączyk, Maja Klein, Jagoda Radaś, Maja Żmijewska, Bartosz Wojciechowicz, Tymon Kołodziej, Kacper Wieczorek 2c

Wewnątrzszkolny konkurs na najbardziej pomysłową oraz wesołą maseczkę
Nagrodzeni: Tymon Kołodziej, Maja Klein, Borys Bojczuk, Olivia Syczyło, Oliwia Sumiło, Emilia Stokłosa, Bartosz Wojciechowicz, Kinga Juszkiewicz 2c

Zakładka ekologiczna, konkurs międzyklasowy
wyróżnienie: Pola Kądzioła, Jagoda Kurek, klasa 2b

Nagrodzeni: Joanna Adamek, Tymon Kołodziej, Maja Hasan, Borys Bojczuk, Bartosz Wojciechowicz, Jan Tykierko, Emilia Stokłosa 2c

Szkolny Konkurs Recytatorski dla kl.I-III
I miejsce - Maria Jarycka-Kropielnicka 3a

II miejsce - Luana de Oliveira Moura 2a

III miejsce - Tomasz Brzoza 3c


Szkolny Konkurs matematyczny dla kl.III

I miejsce - Maksym Jędrzejak 3a

"Azja pełna tajemnic"

I miejsce - Borys Bojczuk 2c
II miejsce - Joanna Adamek 2c
III miejsce - Jan Tykierko 2c

wyróżnienia: Stanisław Karpa, Jagoda Kurek, Emilia Leśniewska 2b

Szkolny Konkurs Plastyczny "Wrocław, moje miasto"

Laureaci: Rozalia Koziara 1d, Tomasz Dąbrowski i Robert Kuliński 3a, Amelia Bałaz i
Tytus Raczycki 2a

Konkurs na "Projekt koszulki z okazji obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości"

I miejsce - Karolina Krzywińska 2c

II miejsce - Weronika Chowańska 2c

III miejsce - Halszka Wróblewska, Alina Onysko 3b

Wyróżnienia: Olivia Syczyło 2c, Filip Frączyk 2c, Maja Hasan 2c, Zuzanna Ciąder 1c

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II w trzech etapach (październik, listopad, styczeń):

I miejsce – Stanisław Grochowski 2a

I Szkolny Konkurs SUDOKU dla uczniów klas 1-3.

klasa 1:

I miejsce - Jakub Giergowski 1b, Kacper Ostrowski 1b, Wojtek Wojtkowiak 1b

wyróżnienie: Małgosia Zawadzka 1a, Alicja Głowacka 1b

klasa 2:

I miejsce - Borys Trupkiewicz 2d

wyróżnienie: Emilia Brecht 2b, Weronika Chowańska 2c

klasa 3:

I miejsce - Hubert Brzozowski 3a

wyróżnienie: Mateusz Błach 3a, Maciek Wojtyś 3b, Mikołaj Marzec 3b, Alekseiuk Ekaterina 3b, Kacper Przychodzień 3c, Antek Włodarczyk 3c

Szkolny Konkurs Matematyczny

II miejsce Alina Onysko 3b

III miejsce Maciej Wojtyś 3b

Mistrz Łamigłówek (konkurs szkolny)
wyróżnienie: Anastazja Stal1a

SUKCESY POZASZKOLNE

Konkurs literacki Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci “Żonkile Nadziei” (konkurs międzyszkolny)

wyróżnienie: Joanna Adamek 2c

Wirtualna Olimpiada Kreatywności 2020
Nadia Jędrzejak 2b, Maja Hassan 2c, Laura Siwek 2d, Jakub Strzelczyk 3b, Mira Bogacka 3b, Marta Janowicz 3b, Natan Nosarzewski 3b

Olimpiada Kreatywności- DI
Jagoda Radaś 2c, Jan Tykierko 2c, Tytus Raczycki 2c, Bianka Chołast 2a

Wrocławski konkurs plastyczny „Bohater 2020”

Karolina Krzywińska 2c, Tymon Kołodziej 2c, Julia Białkowska 1a, Miłosz Ciąder 2b
Oleksandr Gogoladze
2b

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Alfik”

Maciej Kostecki 3a - dyplom uznania za zdobycie dobrego wyniku

91 miejsce w województwie, 877 miejsce w kraju

Maciej Wojtyś 3b – dyplom uznania za zdobycie dobrego wyniku

78 miejsce w województwie, 695 miejsce w kraju, 10233 uczestników

Ada Próchnik 3c - dyplom uznania za zdobycie dobrego wyniku

91 miejsce w województwie, 877 miejsce w kraju

najlepsze wyniki na poziomie klas

Borys Bojczuk 2c,

Maksym Jędrzejak 3a

Klasy IV-VIII

SUKCESY SZKOLNE

Szkolny Konkurs Symbole Niepodległej

Klasy IV
I m
iejsce - Hanna Bartoń 4b
III m
iejsce - Zuzanna Faściszewska 4b

Klasy V - VI
I m
iejsce - Kajetan Dąbrowski 6b
II m
iejsce - Karol Maksymowicz 5b
III m
iejsce - Marcin Lipiński 5a

Szkolny Konkurs Historyczny dla klas piątych

Hanna Góra 5c zdobyła tytuł „Mistrza czasu historycznego”

Szkolny Konkurs Historyczny dla klas szóstych

Jakub Szymczak-Pomianowski 6c zdobył tytuł „Mistrza mapy historycznej”

I Szkolny Konkurs SUDOKU dla uczniów klas 4-6.

Klasa 4:

I miejsce – Maria Piotrowska 4c

II miejsce – Szymon Swarecki 4c

III miejsce – Michał Czternasty 4c

Wyróżnienie: Alexander Brecht 4b, Borys Kufel 4b

Klasa 5:

I miejsce – Zuzanna Barczewska 5d

Wyróżnienie: Wiktoria Bielawska 5c, Alan Nosarzewski 5c, Tomek Wira 5d

Klasa 6:

I miejsce – Justyna Ząbek 6a

Wyróżnienie: Tomek Zawadzki 6a, Amelia Gąsiorek 6a, Antek Witkowski 6a, Jakub Iskra 6a


Konkurs zDolny Ślązak z matematyki dla uczniów kl. IV-VIII – etap szkolny

najwyższy wynik uzyskali:

Zuzanna Kalecińska 6a, Justyna Ząbek 6a, Hanna Góra 5c, Lena Olejniczak 5d

Amelia Gąsiorek 6a

SUKCESY POZASZKOLNE

Game Sport Cup - piłka nożna

I miejsce – 5a Ziemowit Kubik i Szymon Wiśniowski, Czarek Wawrzyniak 5c, Iwo Czyczerski 5d

Wojewódzkie Mistrzostwa w Akrobatyce Sportowej w klasie "Młodziķ" (2 - ki dziewcząt) – gimnastyka

II miejsce - Hanna Góra 5c

Finał wojewódzkim PLAY BALL- baseball

I miejsce - Chryk Mateusz, Chwałka Adrian, Figiela Dariusz 6b, Hałapacz Daniel 7a, Kałus Jakub 4c, Kleśković Adam 7b, Prokopowicz Krzysztof 7a, Szpek Szymon 3c, Wiśniewski Marcel 4c, Szympel Tymoteusz 5c, Lis Adam 6c, Pacelt Axel 6c, Szymczak-Pomianowski Jakub 6c, Lewandowska Maja 6c, Szpek Jakub 6c

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w baseballu

II miejsce - Pacelt Axel 6c, Szymczak-Pomianowski Jakub 6c, Lewandowska Maja 6c, Szpek Jakub 6c

Ogólnopolskie zawody pływackie

Czyczerski Iwo 5d: medale na ogólnopolskich zawodach pływackich, I miejsce 50m st. klasyczny, III miejsce 50m st. dowolny i 100m st. zmiennym XII Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Lubania

Wójtowicz Julia 6c: medale na ogólnopolskich zawodach pływackich, I miejsce 50m st. motylkowy XII Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Lubania

Puchar Europy Juniorów i Mistrzostwa Europy Seniorów Open w karate kyokushin

III miejsce - Rudakov Danylo 7b

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Akrobatyce Sportowej

I miejsce - Lisek Lena 5c

Super Liga w Judo

Piktel Maksymilian 6a

III Ogólnopolski Turniej w Gimnastyce Artystycznej grup rekreacyjnych Gracja Cup 201

Skowrońska Marta 5d: II miejsce w układzie ze skakanką i I miejsce w układzie taneczno-akrobatycznym

Ogólnopolski Turniej Koszykówki Sirmax Cup

I miejsce - Olejniczak Lena 5d

"Pszczoły" konkurs fotograficzny LOP (wojewódzki)

Wiktoria Bielawska 5c

XXV Konkurs Ogólnopolski ALFIK MATEMATYCZNY 2019

Hanna Góra 5c - dyplom uznania za zdobycie bardzo dobrego wyniku

29 miejsce w województwie, 288 miejsce w kraju; 10912 uczestników

Michał Czternasty 4c - dyplom uznania za zdobycie dobrego wyniku

28 miejsce w województwie, 251 miejsce w kraju; 5667 uczestników

najlepsze wyniki na poziomie klas

Szymon Swarecki 4c, Lena Olejniczak 5d, Tomek Zawadzki 6a, Olivia Szydłowska 7a, Wiktoria Gnich 8b

Ogólnopolski konkurs z języka polskiego Galileo
II miejsce - Zuzanna Faściszewska 4b
III miejsce - Maria Piotrowska 4c
dyplom uznania - Hanna Bartoń 4b
wyróżnienie - Hanna Góra 5c

VIII TURNIEJ im. E.RATAJCZAKA W ZAPASACH W STYLU WOLNYM
MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA MŁODZIKÓW (Krośnice)
I miejsce - Anastazja Różańska 5b


VI Międzynarodowy Turniej w Zapasach w stylu wolnym (Bielawa)
III miejsce - Anastazja Różańska 5b

Discovery the USA 2020
do finału dostali się: Wiktoria Bielawska 5c, Mateusz Olszewski 8b

Igrzyska Dzieci w pływaniu drużynowym - Pływalnia im. Marka Petrusewicza

IV miejsce - Iwo Czyczerski 5d,

Swim Mania - Dolnośląska Liga Pływacka Szkół Podstawowych - Pływalnia im. Marka Petrusewicza

VI miejsce chłopców, XI miejsce dziewcząt, klasyfikacja generalna - V miejsce - sukces zawodników z klas 4c, 5d, 6d,

III Ogólnopolski Magiczny Turniej grup rekreacyjnych o Lśniącą Gwiazdę

II miejsce w układzie tanecznym rocznika 2008 kategorii C - Marta Skowrońska 5d


IV Dziecięcego Biegu WROACTIV

laureatka - Lena Olejniczak 5d

52. Młodzieżowa Olimpiada Krajoznawcza Dolnego Śląska (2020) w ramach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK (etap powiatowy)
Drużyna SP 84 - VII miejsce
Mateusz Olszewski 8 b
Kacper Strzelczyk 7 a
Szymon Szewczyk 5 c

Konkurs literacki Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci “Żonkile Nadziei” (konkurs międzyszkolny)

wyróżnienie: Paweł Blicharski 5 c

Rok szkolny 2018/2019

Klasy I-III

SUKCESY SZKOLNE