Drugoklasiści w Muzeum Narodowym

Kilka dni temu drugoklasiści uczestniczyli w lekcji oraz warsztatach w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Tematem przewodnim zajęć były techniki malarskie. Historia malowania jest długa – ludzie już od wieków próbują przy pomocy pigmentów i farb odzwierciedlić lub ubarwić swoje otoczenie. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się że jajka, woda, pyłek kwiatowy, ziemia (w tym barwne związki i minerały), a także soki roślinne, kolorowe owoce i orzechy to podstawowe składniki pierwszych farb. Poznali także wiele ciekawych technik malarskich i rysunkowych m.in. suche pastele, malowanie farbą olejną, a także akwarelą. Podczas warsztatów mali artyści rozwijali wyobraźnię oraz uczyli się twórczo łączyć techniki plastyczne wykonując ciekawe, oryginalne prace.

24 kwietnia 2018 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości