Rowerowy Maj - dzień drugi

ROWEROWY MAJ – Dziś przyjechało aż 56 osób więcej niż wczoraj! J Po 2 dniach najbardziej aktywną klasą jest 3c, następnie 4c oraz na prowadzenie wysunęła się 2b! Codziennie będziemy zamieszczać wyniki, wszystko się może zmienić, warto starać się codziennie! KAŻDY PRZEJAZD I KAŻDY UCZEŃ JEST WAŻNY :-)

Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania! :-)

JAKIE BĘDĄ NAGRODY?

Każdy uczeń (z pisemną zgodą), który choć raz przyjedzie do szkoły na rowerze/rolkach/deskorolce/fiszce/hulajnodze otrzyma NA KONIEC AKCJI upominek. Natomiast najbardziej aktywni uczestnicy będą nagradzani już w trakcie trwania akcji! Wszyscy uczniowie będą dostawać naklejki – 2 za przyjazd do szkoły (jedna trafi do dzienniczka indywidualnego, a druga na plakat klasowy). Urząd Miasta Wrocław przewiduje nagrody indywidualne i grupowe. 3 najbardziej aktywne klasy w szkole dostaną nagrody – np. najbardziej aktywna klasa może wygrać wyjście/wycieczkę. Największe natomiast nagrody przypadają dla najbardziej aktywnych szkół we Wrocławiu, które można zobaczyć tutaj: https://rowerowymaj.eu/wroclaw/#city-awards

Niezależnie od nagród liczy się dobra zabawa i bycie fair play! :-)

CO Z NAKLEJKAMI?

Kurierzy rozwożą je do szkoły rowerami. Początkowo miały pojawić się wczoraj, a potem dzisiaj. Urząd Miasta poinformował nas, że w drukarni popełniono błąd. Każda szkoła miała otrzymać około 7 tysięcy naklejek, natomiast 7 tysięcy wydrukowano na 48 placówek. Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację, nie mamy na nią najmniejszego wpływu. Naklejki pojawią się w przyszłym tygodniu i prosimy o jeszcze kilka dni cierpliwości. Na pewno wszystkie dzieci dostaną zaległe naklejki.

JAK SĄ REJESTROWANE PRZEJAZDY?

Na potrzeby akcji stworzono platformę internetową, gdzie codziennie dokładnie i uczciwie odnotowywane są przejazdy uczniów. W klasach 0-3 oraz 5a wychowawcy odnotowują punkty, natomiast w klasach 4-7 sprawdza przejazdy pani pedagog I. Turzańska (czasem rano, czasem od południa). To właśnie z tego powodu wymagana była zgoda, by można było imię i nazwisko ucznia wprowadzić do systemu.

JAK WYPADA NASZA RYWALIZACJA Z INNYMI SZKOŁAMI?

Codziennie około północy aktualizowane są wyniki, dziś nasza szkoła miała 2 miejsce w kategorii „Szkoły Podstawowe – średnie”, jednak nie warto spoczywać na laurach i zadbać o to, by każdego dnia jak najwięcej uczniów przyjeżdżało do szkoły aktywnie, prawda? KAŻDY PRZEJAZD JEST WAŻNY. Statystyki można śledzić tutaj: https://rowerowymaj.eu/ranking-placowek/?city=Wroc%C5%82aw&cityHref=%2Fwroclaw%2F

DLACZEGO NIEKTÓRE PRZEJAZDY DZIECI NIE SĄ WLICZANE DO STATYSTYK?

Ponieważ nie wszyscy uczniowie dostarczyli pisemne zgody do pedagoga szkolnego p. Iwony Turzańskiej. Pani pedagog zbierała osobiście i w porozumieniu z wychowawcami klas zgody na Rowerowy Maj przez ponad miesiąc. Wszystkie zgody skrupulatnie były dokumentowane w jednym segregatorze z podziałem na klasy. Zależało nam na każdej zgodzie, dlatego nie było możliwości, by któraś zaginęła. Informacje o konieczności zgody na wpisanie do systemu komputerowego i udziału w akcji były przekazywane ustnie, na www i facebooku szkoły oraz w wiadomościach dla rodziców na librusie. Od kiedy zaczęła się akcja nie ma możliwości dopisania do systemu kolejnych osób. Mamy nadzieję, że akcja będzie także mieć miejsce w przyszłym roku szkolnym i już dziś prosimy o dostarczanie zgód na czas, żeby nikomu nie było przykro :-)

Pani pedagog codziennie będzie pisać informacje na temat akcji, TRZYMAMY KCIUKI ZA WSZYSTKICH I DZIĘKUJEMY ZA TYLE UŚMIECHÓW DZISIEJSZEGO PORANKA! Mamy nadzieję, że cytaty motywacyjne/złote myśli zmotywowały do działania zarówno rodziców, uczniów, jak i nauczycieli i pracowników szkoły! :-)

8 maja 2018 | Iwona Turzańska | Powrót do spisu wiadomości