Poznajemy dawne zawody

23 maja klasa 4A uczestniczyła w zajęciach w ramach Szkoły w Mieście w Muzeum Archeologicznym. Warsztaty poświęcone były dawnym zawodom. W salach wystawowych, w oparciu o bogate eksponaty muzealne, uczniowie chronologicznie poznawali wszystkie zawody od najdawniejszych czasów. Każdy będzie już pamiętał, że pojęcie ściegów pochodzi od ścięgien zwierząt, którymi kiedyś zszywano różne materiały - zaczynając od skór. Niektórych zaskoczyło to, że tkaniem od zarania dziejów przede wszystkim zajmowali się mężczyźni. A nam współczesnym wydaje się, że jest to tak bardzo kobiece zajęcie. Uczniom najbardziej spodobała się praca w grupach na dziedzińcu Arsenału, gdzie po zorientowaniu mapek wspólnie poszukiwali liter, które odkryły przed nimi niedawno poznane zawody.

23 maja 2018 | Gizela Sapa | Powrót do spisu wiadomości