Wycieczka drugoklasistów do Złotego Stoku

Kilka dni temu uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce do Złotego Stoku.

Miejscowość ta jest równie wyjątkowa, jak kruszec dawniej tu wydobywany. Na drugoklasistów w kopalni złota czekało mnóstwo niespodzianek : spotkanie z alchemikiem, najwyższy w Polsce podziemny wodospad (8 metrów!), pomarańczowy podziemny tramwaj, a także udostępniony do zwiedzania skarbiec. Spragnieni wrażeń część trasy zwiedzania mogli przebyć po specjalnie przygotowanej ośmiometrowej zjeżdżalni.

Odwiedziliśmy także Średniowieczny Park Techniki – to bardzo dokładna replika średniowiecznej osady górniczej. Wszystkie urządzenia działają, o czym przekonali się nasi uczniowie. Maszyny te są imponujące rozmiarem (15-metrowy kierat, 3-tonowe koło deptakowe) oraz rozmachem z jakim zostały zbudowane. Zwiedzanie osady można spokojnie określić jako podróż w czasie do średniowiecza. Dodatkowo w Osadzie Górniczej dzieci natrafiły na pełen tajemnic i strachów podziemny tunel, który skończył się wizytą w Chacie złotostockiego Kata.

W bogatym programie wycieczki nie zabrakło czasu na dobrą zabawę: strzelanie z łuku, puszczanie baniek oraz pieczenie kiełbasek. Miło było spędzić czas wśród kolegów i koleżanek. Podczas szkolnej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć piękne zakątki Dolnego Śląska.

29 maja 2018 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości