W starym młynie...

8 czerwca obie grupy zerówkowe wybrały się autokarem do Siedlimowic na warsztaty w starym, zabytkowym młynie, którego historia liczy ponad 100 lat.

Przepiękna pogoda, śniadanie na trawie, domowe ciasto i orzeźwiający, owocowy napój – tak nas przywitały organizatorki warsztatów z Centrum Inicjatyw Wszelakich. Po takim wstępie mieliśmy dużo sił, aby zacząć zajęcia. Dowiedzieliśmy się co nieco o historii młyna, zwiedziliśmy go od środka oglądając wiele starych, lecz ciągle sprawnych maszyn, zapoznaliśmy się tym, jak powstaje mąka oraz co oprócz niej produkuje młyn z ziaren zbóż. Następnie mieliśmy okazję upiec sobie podpłomyka z ciasta zaczynionego z siedlimowickiej mąki, a po tym zrobić sobie na pamiątkę maskotkę – kotka, aby nam w domu przypominał o naszej wyprawie. Po tak wymagających skupienia działaniach, przyszedł czas na odrobinę ruchu na świeżym powietrzu. Były wyścigi rzędów oraz zabawy z chustą animacyjną. A na ruszcie już piekły się kiełbaski, które spałaszowaliśmy z wielkim apetytem. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Będziemy mieli co opowiadać w domu!

11 czerwca 2018 | Dorota Kasiuk | Powrót do spisu wiadomości