Moc niebieskiego koralika Karolci...

O tym, że nie zawsze, by spełniać marzenia potrzebny jest niebieski koralik Karolci, a czasami wystarczą tylko życzliwi i słuchający dzieci dorośli, mieli okazję przekonać się uczniowie klasy IIIc.

Zainspirowane lekturą, dzięki pomocy jednej z mam, dzieci spełniły swoje marzenia i uczestniczyły w niezwykłym spotkaniu – były gośćmi prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza. Na dzieciach duże wrażenie zrobił gabinet prezydenta Wrocławia i Sala Sesyjna Rady Miejskiej, gdzie wiszą portrety osób należących do jej składu i zarządu oraz honorowych obywateli miasta. Na pewno w ich pamięci na długo pozostanie możliwość zajęcia miejsca w ławach radnych i podjęcie uchwały, że „wakacje będą trwały 10 miesięcy, a rok szkolny dwa”, a zwłaszcza możliwość rozmowy z gospodarzem, który cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na czasami trudne pytania małych gości.

Spotkanie z prezydentem w Nowym Ratuszu zakończyło zwiedzanie pełnego tajemnic Starego Ratusza.

To był niezwykły dzień trzecioklasistów oraz ciekawa lekcja historii.

12 czerwca 2018 | Powrót do spisu wiadomości