Centymetry radości

Uczniowie klas 2 b oraz 3a – Nikola, dwie Zuzie, Amelka, Julia i Alex – odwiedzili w niedzielę wrocławski Plac Solny, aby wziąć udział w VI edycji niezwykłej akcji społecznej na rzecz kobiet "DAJĘ GŁOWĘ".

Trzeba przyznać, że nasze dzieci mają nie tylko krótkie i modne fryzurki, ale przede wszystkim wielkie serduszka! Włosy, które zostały ścięte w czasie eventu, zostaną przeznaczone na naturalne peruki dla dziewczynek i kobiet zmagających się z rakiem, będących w trakcie chemioterapii. Postawa naszych uczennic i ucznia niewątpliwie zasługuje na pochwałę, bo tu nie chodzi tylko o włosy, ale przede wszystkim o wsparcie drugiego człowieka w trudnych dla niego chwilach i empatię.

Wy również możecie zmienić swój wygląd, robiąc coś dobrego dla innych. Nie musicie jednak czekać do następnego roku, aby podzielić się włosami! Wiele salonów fryzjerskich (w tym jeden w okolicy naszej szkoły) bierze udział w podobnych akcjach, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by dać włos albo całą głowę i podzielić się z kimś radością. Wystarczą dobre chęci oraz minimum 25 centymetrów...

13 czerwca 2018 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości