Czerwcowe spacery z "Miastem Pokoleń"

Przechadzką ulicami Wrocławia zakończyliśmy I edycję "Miasta pokoleń" - programu edukacji społecznej na temat osób starszych. Mamy nadzieję, że dziecięca ciekawość świata połączona z dojrzałą wspaniałomyślnością przyczynią się do rozwijania integracji międzypokoleniowej.

Drugi raz spotkaliśmy się w grupie V z Paniami Niespodziankami z Wrocławaskiego Centrum Seniora. Tym razem, w ramach projektu "Miasto Pokoleń", Seniorki zabrały dzieci na niesamowity spacer po Wrocławiu. Czytając wiersze, zagadki i opowiadając legendy, wprowadziły uczniów w pozytywne nastroje oraz rozbudziły w nich chęć do poznawania naszego miasta. Drugoklasiści zaskoczyli naszych Gości, zadając im pracę domową – mamy nadzieję, że Panie odrobią zadanie :)

Czwartkowe popołudnie spędziliśmy w przyjemnej i pełnej życzliwości atmosferze – kolejne wartościowe międzypokoleniowe doświadczenie za nami. Nasze Panie Niespodzianki otrzymały od uczniów samodzielnie wykonane dyplomy w podzięce za przeprowadzone zajęcia. Nie pozostaje nam nic innego, jak podziękować Paniom w kwiecistych kapeluszach za warsztaty i... wypatrywać uśmiechniętych Seniorek w kolejnym roku szkolnym.

14 czerwca 2018 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości