Podróże na Kraniec Świata - spotkanie z...

W czerwcu w ramach projektu Podróże na Kraniec Świata odbyło się spotkanie uczniów klas 6 i 7 z panią Katarzyną Melcer - Założycielką Fundacji „Festiwal Biegów Górskich”.

Pani Katarzyna jest ultrmaratonką (tzn., że biega dystanse powyżej maratonu tj. 42 km i 195 m) i opowiadała uczniom o górach polskich i zagranicznych. Biegała we Włoszech, Hiszpanii, na Maderze, Gran Canarii, we francuskich Alpach. Za największą przygodę życia uważa drogę, jaką przebyła na najdłuższym górskim szlaku w Polsce liczącym ponad 500 kilometrów – Głównym Szlaku Beskidzkim - pokonywała z przyjaciółką Kają Milanowską w parze. We Wrocławiu organizuje spotkania z ludźmi, którzy kochają góry i outdoor „Spotkania z TRAILem”. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem oglądali zdjęcia wykonane w górach, a także filmiki z tras je pokonujących. Zainteresowanie budziły także opowieści o tym jak podróże pozytywnie wpływają na człowieka i fakt, że Pani Katarzyna studiowała np. w Istambule! Bardzo lubimy, kiedy do naszej szkoły przychodzi ktoś pełen pasji mamy nadzieję, że za rok również Pani Kasia zawita w nasze skromne progi! Dziękujemy!

17 czerwca 2018 | Iwona Turzańska | Powrót do spisu wiadomości