Sztuka Wicekrólestwa Peru

Naręcza egzotycznych kwiatów i dzikie zwierzęta, portrety strojnych madonn z pióropuszami na głowach, wizerunki aniołów i świętych, kunsztownie wykonane srebrne kadzielnice – to tylko niektóre elementy składające się na pełną przepychu wystawę „Sztuka Wicekrólestwa Peru”, którą uczniowie klasy II b mieli okazję podziwiać podczas wycieczki w dniu 20 czerwca.

Kolorowe szaleństwo, w którym Jezus w koronkach ma za zadanie chronić przed trzęsieniem ziemi, anioł strzela z arkebuza, a Matka Boska ubrana w tradycyjny inkaski strój przędzie wełnę, przypadło do gustu drugoklasistom.

Wśród najciekawszych przedmiotów świeckich na wystawie uwagę dzieci zwróciły peruwiańskie tupus – dekoracyjne szpilki używane przez indiańskie kobiety. Zainspirowani wystawą uczniowie podczas warsztatów stworzyli kolorowe tupus, które swym urokiem nie ustępowały podziwianym dziełom sztuki.

21 czerwca 2018 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości