W lesie…

18 czerwca odbyła się przełożona z powodu deszczu zaplanowana wcześniej wycieczka do Nadleśnictwa Oleśnica. Tym razem korzystając z pięknej pogody dzieci z klas III c i IV a uczestniczyły w zajęciach na ścieżce przyrodniczej w rezerwacie „Torfowisko koło Grabowna”.

Uczestnicy rozpoznawali gatunki drzew i krzewów charakterystycznych dla lasu mieszanego oraz tropy zwierząt żyjących w dolnośląskich lasach. Największe wrażenie zrobiły dęby, które wyrosły z nasion poświęconych przez Jana Pawła II oraz okaz lilii złotogłów, rośliny chronionej, której „bezpieczeństwa’ strzegł płot. Na zakończenie wycieczki dzieci tworzyły własną kompozycję z wybranych przez siebie darów lasu oraz bawiły się na edukacyjno - ekologicznym placu zabaw w sercu lasu.

19 czerwca 2018 | Powrót do spisu wiadomości