Wakacje żegnamy z uśmiechem – KinoSzkoła

W piątek 7 września klasa 5 a odwiedziła Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu. W ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej uczniowie obejrzeli film pt. „Podróż za jeden uśmiech” w reżyserii Stanisława Jędryki.

W co się bawili nasi dziadkowie?

Projekcję filmu poprzedzono niesamowitym wstępem. Dzieci dowiedziały się, w co bawili się ich dziadkowie – same również miały okazję zagrać w kapsle (emocjom na torze nie było końca!) czy kulki – oraz obejrzały krótką prezentację ukazującą stare lalki (te żałobne oraz faceless dolls zrobiły na uczniach spore wrażenie). Dodatkowo dzieci miały okazję zaznajomić się z zasadami panującymi na sali kinowej – co zrobić, by nie przeszkadzać innym w oglądaniu filmu? – a wszystko to w przyjemnej atmosferze, obrazowo i z uśmiechem.

Film „Podróż za jeden uśmiech” przypadł do gustu naszym piątoklasistom, czego dowodem były spontaniczne wybuchy śmiechu. Okazuje się, że nasi dziadkowie bawili się wyśmienicie, choć – w co niektórym trudno było uwierzyć – nikt nie słyszał wtedy o telefonach komórkowych. Mamy nadzieję, że spotkanie zainspiruje młodych odbiorców do poszukiwania alternatywnych form spędzania wolnego czasu – nie tylko w wakacje.

Wakacje żegnamy z uśmiechem, nowy rok szkolny zaczynamy z przytupem!

9 września 2018 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości