Kolorowe pomiary w chemii

W zeszłym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Było kolorowo i fascynująco, a chemia okazała się wyjątkowo intrygującą dziedziną nauki.

Klasa 4 B wzięła udział w warsztatach pt. "Kolorowe pomiary w chemii", które zostały poprowadzone przez Gości z Politechniki Wrocławskiej.

Dzieci miały okazję odrobinę poeksperymentować, mieszając przeróżne substancje – z większością z nich mają do czynienia na co dzień: z mlekiem, coca-colą czy proszkiem do prania. A co z takich eksperymentalnych połączeń wychodzi? Trzeba przyznać, że uczniowie byli zaskoczeni feerią barw! Dodatkowo klasa dowiedziała się co nieco na temat odczynów, samodzielnie sprawdzając kolory papierków lakmusowych.

Te warsztaty uświadomiły naszym uczniom, że chemia może być niesamowitą przygodą!

2 października 2018 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości