Turlane opowieści na języku polskim

Nauka poprzez zabawę to czysta przyjemność, a praca w grupie to doskonała okazja do tego, by połączyć siły i... wyturlać niesamowitą historię. Dziś w klasie 4B rzucaliśmy, turlaliśmy, wymyślaliśmy; w ruch poszły kości opowieści (Story Cubes).

Trzeba przyznać, że uczniom wyobraźni nie brakuje, a zainspirowani kilkoma obrazkami są w stanie ułożyć naprawdę ciekawe opowieści. Posłuchaliśmy dziś opowiastek o smokach i czarownicach, naszą planetę opanowały ufoludki, a z zaczarowanych sejfów wypadały kaktusy tętniące muzyką! Zadanie nie należało do najłatwiejszych, a jednak czwartoklasiści poradzili sobie z nim śpiewająco.

To jednak nie wszystko! Wiadomo, że opowieści przekazywane drogą ustną często i szybko popadają w zapomnienie, zatem uczniowie – po wypełnieniu specjalnej karty opowieści – "wyturlali" (za pomocą zwykłej kostki do gry) swoje opowiadanie. Teraz, kiedy już emocje opadły, pozostaje spisać te wszytkie bajeczne historie. Kto wie, może wśród naszych dzieci znajdzie się jakiś bajkopisarz z prawdziwego zdarzenia?

3 października 2018 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości