Przejęcie Sztandaru 100-lecia Niepodległości Polski

Drodzy Uczniowie!

Rok 2018 jest dla nas, Polaków, czasem absolutnie wyjątkowym. 11 listopada 1918 roku Polska, która na 123 lata zniknęła z mapy Europy i świata, odzyskała niepodległość. Od tamtej pory sami piszemy naszą historię – nasz kraj jest wolny i niezależny.

Z okazji setnej rocznicy upamiętniającej to wydarzenie cała Polska świętuje! My również z ochotą włączamy się w te radosne, ale też pełne zadumy i powagi działania, które mają na celu uświadomienie i przypomnienie wszystkim Polakom, jak ważne są nasze symbole narodowe, tożsamość narodowa i nasza Ojczyzna.

Miło nam poinformować, że we wtorek (09.10.2018) odbędzie się wyjątkowa uroczystość związana z obchodami tego ważnego dla Polaków święta. Goście z Liceum Ogólnokształcącego nr 9 przekażą nam szczególny Sztandar 100-lecia Niepodległości Polski ufundowany przez władze miasta Wrocławia dla jednej z wrocławskich szkół, która przyjmie imię 100-lecia Niepodległości. Sztandar ten już od kwietnia wędruje po kolejnych placówkach – w SP nr 84 zostanie przejęty we wtorek i przez trzy dni będzie zajmował honorowe miejsce w holu naszej szkoły. Potem ten ważny symbol wyruszy w dalszą drogę, by cieszyć kolejnych młodych Polaków i przypominać im o najważniejszych wartościach.

3 października 2018 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości