Podróże na Kraniec Świata - spotkanie z p. Laurą Downar-Zapolską

Niedawno w ramach projektu Podróże na Kraniec Świata naszą szkołę odwiedziła p. Laura Downar-Zapolska, która opowiedziała młodzieży o wyprawie na Arktykę.

Najważniejsze było rozszerzenie 7- i 8-klasistom perspektywy, że gdzieś istnieje bardzo prosty świat – bez luksusów, Internetu, ciepłego domu i dużej ilości prądu. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o szalenie ekstremalnych warunkach; spotkać renifera, bać się niedźwiedzi polarnych i brodzić po kolana w roztapiającym się lodowcu (w kaloszach!) bez modnej odzieży. Na wiele pytań pani Laura odpowiedziała bardzo inspirująco, ba nawet nieco zaktywizowała dającymi do myślenia pytaniami ze swojej strony. Co najważniejsze do głowy przyszła refleksja: „jesteśmy malutkimi ludźmi wobec ogromnej przyrody, a natura rządzi się swoimi prawami i cały czas żyje”. Pani Laura przyniosła do szkoły poroże renifera i pokazała niesamowite zdjęcia z wyprawy, w której uczestniczyła w ramach projektu na studiach. Dziękujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym semestrze podróżniczka (w ramach projektu Aktywni-Pozytywni) opowie nam o startowaniu w triatlonach!

6 października 2018 | Iwona Góra | Powrót do spisu wiadomości