Klimatycznie Eko-Logicznie

10.10.2018r. nasza szkoła dołączyła do projektu „Klimatycznie Eko-Logicznie”, który rozpoczął się happeningiem na Placu Solnym zorganizowanym przez MDK Fabryczna oraz Departament Zrównoważonego Rozwoju.

Klimatycznie Eko-Logicznie

Podczas tego wydarzenia na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, między innymi: występy muzyczno-taneczne, eksperymenty ekologiczne, tworzenie wspólnego dzieła na ogromnym płótnie, zabawy przy kreowaniu niepowtarzalnych ekotoreb. Każdy uczestnik mógł także sprawdzić na ile jest eko, poddając się krótkiemu testowi.

Zwieńczeniem całego happeningu i niewątpliwie najbardziej wyczekiwanym momentem był konkurs na najlepszy strój ekologiczny – stworzony z rzeczy z recyklingu!

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 5a, które doskonale poradziły sobie z tym zadaniem. W roli modelki wystąpiła Wioletta Adasiak. Jury szczerze przyznało, iż miało ogromny problem z wyborem jednego, najlepszego stroju, gdyż wszyscy wykazali się wielką kreatywnością i dlatego też każdy model i modelka otrzymał nagrodę za swoją prezentację.

Sądzę, że wszyscy bawili się znakomicie i z niecierpliwością będą oczekiwać kolejnych wyzwań związanych z projektem.

Klimatycznie Eko-Logicznie,

10 października 2018 | Justyna Wolecka | Powrót do spisu wiadomości