Zajęcia z robotyki

RoboŚwiat zajmuje się organizacją innowacyjnych warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Podczas zajęć uczestnik własnoręcznie zbuduje robota, a następnie nauczy się go programować.

Każdy zespół jest wyposażony w zestaw LEGO Mindstorms EV3 oraz przenośny komputer umożliwiający jego graficzne programowanie. Dzieci zaczynają pracę pod opieką doświadczonych instruktorów, tworząc konstrukcje z wykorzystaniem instrukcji. Z upływem czasu, w miarę zdobywania doświadczenia, instrukcje stają się zbędne, a głównym przewodnikiem jest wyobraźnia. Nasze warsztaty uczą wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce, doskonale wpływają na rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, kreatywności, logicznego myślenia, umiejętności pracy w zespole oraz wzmagają dociekliwość poznawania świata techniki.

Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu w poniedziałki w godzinach: 14:30 - 16:30

Zapisy będą przyjmowane drogą elektroniczną szkola@sp84.wroclaw.pl do 17 października br. lub wyczerpania miejsć. Niestety, ale liczy się kolejność zgłoszeń.

Koszt zajęć wynosi 15 zł - pozostała część jest dofinansowana przez szkołę.

Pierwsze zajęcia rozpoczną się 22 października br.

15 października 2018 | Powrót do spisu wiadomości