Światowy Dzień Spódnicy

30 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Spódnicy. Badania archeologiczne wykazały, że pierwsze ubrania przypominające spódnice były znane już kilka tysięcy lat przed naszą erą i nosili je także mężczyźni. Były wykonane głównie z trzciny lub ze słomy. Kształt, długość, a także materiał zmieniały się na przestrzeni wieków.

W dzisiejszych czasach panuje jednak całkowita dowolność, co było widać na korytarzach Szkoły Podstawowej nr 84 we Wrocławiu. Zarówno uczennice, jak i uczniowie wykazali się znajomością aktualnych trendów prezentując spódnice gładkie, wzorzyste, kraciaste, pasiaste, ozdobione frędzlami, cekinami, z tiulu czy aksamitu. Brawa dla odważnych, którzy wykazali się ogromnym poczuciem humoru oraz dystansem do siebie. Było radośnie i wesoło!!!

7 listopada 2018 | Samorząd Uczniowski | Powrót do spisu wiadomości