Tydzień dla Niepodległej - poniedziałek 5.11.2018

Od 5 do 11 listopada upamiętniamy w naszej szkole różnymi działaniami 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W poniedziałek klasy 4-8 przebierały się pod hasłem „Polskich postaci i sylwetek z przeszłości”.

Po korytarzach przemykali się rycerze, w tym najsłynniejszy Zawisza Czarny, książę Mieszko I, wybitni królowie Kazimierz Wielki, Jagiełło, księżniczki, damy dworu, królowe Bona i Jadwiga, ułani, obrońca dzieci Janusz Korczak, żołnierze AK, łączniczki oraz sanitariuszki z powstania warszawskiego, Józef Piłsudski z żoną Marią, profesor Zbigniew Religa, pisarki Maria Konopnicka i Zofia Nałkowska, Lech Wałęsa, Maria Skłodowska-Curie, aktorka Pola Negri, sportowcy Irena Szewińska i Feliks Stamm, Fryderyk Chopin czy Wanda Krahelska. Plakietki na strojach uczniów ułatwiały identyfikację postaci. Również w poniedziałek – klasy 0-3 – przygotowały „100 kwiatów na 100-lecie Niepodległości”. Stanowią one piękną dekorację w holu szkoły.

11 listopada 2018 | Powrót do spisu wiadomości