Szkoła Podstawowa nr 84
we Wrocławiu
im. Ruchu Obrońców Pokoju
Menu

Wieści szkolne

Dzień Życzliwości już tuż… tuż…!

Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day.

Na świętowanie wyznaczono 21 listopada. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości, a prekursorem tych obchodów stał się Wrocław, w którym świętujemy 13 – ste urodziny krasnala Życzliwka.

Akcja swoim zasięgiem obejmuje coraz więcej miejscowości w Polsce. Jej celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości. Mamy na to wpływ, możemy to zmienić!

W tym roku hasłem wiodącym jest „Życzliwość podaj dalej!”. To słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego okazywania jej i niesienia pomocy, a ponieważ w naszej szkole ten dzień jest zawsze połączony z akcją „Podziel się życzliwością” zapraszamy wszystkich życzliwych do udziału w kweście na rzecz Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, którą w tym Dniu przeprowadzą szkolni wolontariusze.

Znajdź się wśród życzliwych i wrzuć coś do puszki!

PLAKAT

15 listopada 2018 | Powrót do spisu wiadomości

Drukuj