Ekomisja na co dzień

Wtorek i środa upłynęły w naszej szkole pod znakiem ekologii. W tych dniach uczniowie wszystkich klas czwartych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez Aglomerację Wrocławską.

Czym jest ekologia i jaki ma wpływ na nasze życie? Jak to się stało, że wykruszyła się populacja Wyspy Wielkanocnej? Czy mamy wpływ na świat, który nas otacza? Uczniowie, po poznaniu lub samodzielnym odkryciu odpowiedzi na te pytania, zmierzyli się z niesamowicie wciągającą grą – tym razem to do nich należało podjęcie decyzji, czasem bardzo trudnych! W czym przynieść zakupy do domu? Jaki wybrać samochód, a jaki trawnik? Ile wody ugotować na herbatę i jak wiele ubrań umieścić w pralce? Z takimi trudnymi wyborami musieli poradzić sobie nasi czwartoklasiści, a trzeba przyznać, że wielu dorosłych miałoby problem z niektórymi zagadanieniami.

Cieszymy się, że świadomość ekologiczna naszych uczniów wciąż wzrasta i mamy szczerą nadzieję, że podpowiedzą rodzicom, co robić, by być bardziej eko.

Trzymamy za nich kciuki!

14 listopada 2018 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości