Dzień Życzliwości 2018

Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day.

Na świętowanie wyznaczono 21 listopada. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości, a prekursorem tych obchodów stał się Wrocław.

Tego dnia Samorząd Uczniowski z uśmiechem i słodką niespodzianką witał wszystkich przekraczających progi naszej Szkoły zachęcając do dzielenia się życzliwością.

Każda klasa wybrała spośród siebie osobę najżyczliwszą. Na pamiątkę wybrańcy otrzymali dyplom i pomarańczową bombę witaminową. A oto najżyczliwsi:

Nikola Wiernasz 4a, Aleksandra Piecyk 4b, Julianna Witkowska 4c, Olaf Kaczmarek 4d

Julia Kulińska 5a, Kuba Gradecki 5b , Axel Pacelt 5c

Maja Guzek 6a, Vladyslava Shyianovska 6b

Karolina Marciniak 7a, Jagoda Józek 7b

Kamil Gałecki 8a, Nikola Widacha 8b

Pamiętajmy, że szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.

Dzień Życzliwości 2018

23 listopada 2018 | Powrót do spisu wiadomości