KATARZYNKOWO-ANDRZEJKOWA NOC W SZKOLE

Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów na noc… w szkole. Tak, tak, w nocy z 30 listopada na 1 grudnia 2018r. spaliśmy w szkole pod opieką nauczycieli pani Beaty Peciak, pana Mikołaja Pisarskiego, pani wicedyrektor Renaty Czarnobrewej-Fuksińskiej oraz pana dyrektora Rafała Justa.

Zaczęło się od przygotowania miejsc do spania. Ławki i krzesła zostały odsunięte na bok, a podłogi zajęły materace i karimaty. Każdy znalazł miejsce obok swoich przyjaciół.

Czym się zajmowaliśmy? Na początek tradycyjnymi wróżbami, bo była to przecież noc katarzynkowo-andrzejkowa. Było ciemno i tajemniczo. Czy wróżby się spełnią? To się okaże w przyszłości.

Po emocjach związanych z wróżeniem, jedni zasiedli do oglądania filmu, inni do grania w gry planszowe, tańczenia w rytm muzyki grającej w głowach, robienia cieni na suficie i innych twórczych zajęć. Niespodziewanie zabawę przerwał nam pan dyrektor, wchodząc do sali z… pizzą. Dużą ilością pizzy. Nie trzeba nas było długo namawiać. Wszystko zniknęło w błyskawicznym tempie. Najedzeni wróciliśmy do swoich zajęć. Nie brakowało ani energii ani pomysłowości.

Gdy nadszedł czas na danie nura do śpiworów, nie wszyscy mieli ochotę spać. Zaczęły się nocne pogaduchy. Długo jeszcze było słychać śmiechy, szepty i rozmowy.

Poranna pobudka niektórym sprawiła trochę trudności. Niestety, trzeba było wstać, spakować się i posprzątać po sobie. O godzinie 8.00 szkoła opustoszała. Czy było fajnie? Niech odpowiedzią będzie fakt, że są już postulaty o powtórkę wydarzenia.

3 grudnia 2018 | Powrót do spisu wiadomości