Aktywni Pozytywni - spotkanie z p. Ewą Harapin

Naszym ostatnim gościem w ramach projektu Aktywni-Pozytywni była niesamowita Pani Ewa Harapin. Pani Ewa bierze udział w zawodach, na których podnosi ciężary, natomiast najbardziej niezwykłe w niej jest to jak niesamowitą siłę psychiczną posiada! Pani Ewa opowiedziała naszym uczniom o tym jak w dzieciństwie zachorowała na nowotwór, na skutek którego tego amputowano jej jedną nogę. Nie poddała się jednak w walce o to, by być szczęśliwą! Skończyła studia, znalazła miłość oraz jest bardzo cenionym wolontariuszem w Przylądku Nadziei, gdzie sama daje nadzieję najmłodszym.

Więcej o tej osobie możemy poczytać na jej blogu, który z pasją prowadzi: https://harapinstory.blogspot.com/

Nasi uczniowie słuchali z zaciekawianiem o tym jak było jej ciężko, jak uczyła się żyć na nowo, ale też jak zaakceptowała swoje ciało i cieszy się z niego nie tylko jeżdżąc na rowerze, ale także będąc modelką Monomoda!

Pani Ewa jest osobą na tyle ciepłą, pomocną i cieszącą się z życia, że w tym roku Wrocławski Bieg Akademicki przeznaczył na część protezy dla niej pieniążki z opłaconych przez biegaczy pakietów startowych. Nasza pani pedagog Iwona Góra wraz z mężem byli ambasadorami tego biegu i pomagali go promować, by udało uzbierać się całą kwotę, nadal o to walczymy!

Czego możemy nauczyć się od Pani Ewy? Przede wszystkim doceniania małych, wielkich radości i pogody ducha. To była prawdziwa lekcja życia. Dziękujemy z całego serca i zapraszamy w przyszłym roku!

9 grudnia 2018 | Iwona Góra | Powrót do spisu wiadomości