Na wystawie o wielkich Polakach

W czwartek – 6 grudnia – uczniowie klasy 7a zapoznali się z sylwetkami wybitnych Polaków, którzy w ciągu ostatnich stu lat rozsławili imię Polski na świecie. Nierzadko żyli oni w trudnych dla ojczyzny czasach naznaczonych walką, okupacją czy zmaganiami w latach PRL-u.

Uczniowie mogli również zobaczyć ciekawe eksponaty związane z życiem i dokonaniami tych Polaków. Była tu statuetka Oscara Andrzeja Wajdy, Noblowski Medal Wisławy Szymborskiej, mikroskop Ludwika Hirszfelda, plecak i buty Jana Pawła II, rękopis partytury Zbigniewa Preisnera do filmu Krzysztofa Kieślowskiego „Trzy kolory. Czerwony”, 21 postulatów SOLIDARNOŚCI z sierpnia 1980 roku, walizka Witolda Gombrowicza, maszyna do pisania Stanisława Lema i wiele innych niezwykłych eksponatów, które uczniów zaciekawiły. A wszystko to dzięki wystawie w Muzeum Architektury pod hasłem „1918–2018: Stulecie Niepodległości. Polska – Światu”. Jeszcze można ją zwiedzić do 13 stycznia 2019 roku.

7 grudnia 2018 | Powrót do spisu wiadomości