Szukamy mediatorów rówieśniczych!

Poszukujemy mediatorów rówieśniczych!

Jesteś uczniem chętnym do pomocy innym? Chcesz pomóc młodszym oraz rówieśnikom rozwiązywać problemy? To idealna rola dla Ciebie!

Mediacja to proces dobrowolnego dochodzenia do rozwiązywania sporu, przeprowadzony w obecności osoby trzeciej - mediatora.

Mediacja w szkole jest prowadzeniem dyskusji w przypadku konfliktów między dwoma lub więcej uczniami, którzy nie potrafią się ze sobą porozumieć. Celem każdej mediacji jest ustalenie rozwiązania, w którym obie strony są zadowolone i usatysfakcjonowane.

Proces kończy się zapisaniem ustaleń.

Kto może zostać mediatorem rówieśniczym?

Uczeń, który:

- Jest uczniem klasy 5,6,7 lub 8

- Cieszy się zaufaniem kolegów i nauczycieli

- Reprezentuje wartości respektowane przez szkołę

- Posiada predyspozycje osobowościowe - jest otwarty na innych ludzi, nie posługuje się w swoim postrzeganiu świata stereotypami, rozwiązuje spory bez przemocy, szanuje innych niezależnie od ich poglądów i wartości, jakie wyznają

- Jest bezstronny, dyskretny, tolerancyjny, spokojny, potrafi słuchać

Jeśli nie masz jeszcze umiejętności mediacyjnych – nie przejmuj się – zapewnimy wsparcie merytoryczne i szkolenia.

Zgłoszenia uczniów chętnych do bycia mediatorami rówieśniczymi przyjmuje p. Iwona Góra w gabinecie 1.12. do piątku 4 stycznia.

18 grudnia 2018 | Iwona Góra | Powrót do spisu wiadomości