Półkolonie zimowe

Szkoła nie musi kojarzyć się wyłącznie z nauką i obowiązkami. Po raz kolejny przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy pierwszy tydzień ferii spędzili na zorganizowanych przez szkołę półkoloniach.

Były to dni spędzone aktywnie, zabawnie, twórczo i ciekawie.

Dzieci miały okazje uczestniczyć w przedstawieniu „Wielkie Przesłuchanie”, po którym na warsztatach poznały różne rodzaje lalek występujących na scenie. Podczas wielkoformatowych zajęć plastycznych wykonały kolorowe makiety miasta, pomysłowością uczestnicy wykazali się tworząc „Eko torby” oraz kolorowe osłonki - słoiczki, w których zasadzili hiacynty. Były również zabawy na szkolnym basenie, gry i zabawy stolikowe oraz zajęcia sportowe, gdzie dzieci uczyły się rywalizacji między sobą.

Podróż w świat rytmu i egzotycznych instrumentów perkusyjnych zapewniły warsztaty bębniarskie, podczas których uczniowie stworzyli grupową orkiestrę.

Szczególnie atrakcyjne okazały się dla uczestników półkolonii warsztaty „ Suchy lód - sublimacja”, dzięki którym nie tylko miło spędzili czas, ale zrozumieli wiele zjawisk fizycznych i chemicznych, z którymi spotykają się na co dzień.

Pobyt na półkoloniach wywołał wiele entuzjazmu i radości wśród dzieci oraz chęć uczestnictwa we wszystkich zaproponowanych formach spędzania czasu wolnego.

Zapraszamy na następne półkolonie, tym razem w czasie wakacji letnich. Do zobaczenia!

9 lutego 2019 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości