MS Piłsudski - ukryta historia

W środę – 20 lutego – uczniowie klasy 7b uczestniczyli w premierowym pokazie, który odbył się w Centrum Technologii Audiowizualnych blisko Hali Stulecia.

W trójwymiarowej przestrzeni na pokładzie flagowego transatlantyku MS „Piłsudski”, z biletami w ręku i z kapitanem na pokładzie – poczuliśmy atmosferę dawnych rejsów między Polską, a USA. Dzięki wirtualnej podróży powtórzyliśmy historię odradzającego się kraju sprzed 100 lat oraz zapoznaliśmy się z historią samego statku. Organizatorzy zadbali również o dobrą zabawę i rywalizację. Polecili uczniom odwiedzenie specjalnie przygotowanego interaktywnego portalu www.mspilsudski.pl, gdzie można pogłębić wiedzę o tej pływającej jednostce oraz sprawdzić ją w ciekawych grach edukacyjnych.

22 lutego 2019 | Powrót do spisu wiadomości