Rowerowy Maj - znów będziemy brać udział w akcji!

Miło nam poinformować, że w tym roku nasza szkoła po raz drugi weźmie udział w kampanii „Rowerowy Maj”! :-) Jest to niesamowita, wspaniała akcja dla naszych uczniów (i nie tylko!), którą wszyscy pokochali! W poprzednim roku zajęliśmy 7 miejsce, w tym roku mamy realną szansę na stanięcie na podium! Dlaczego?

W poprzednim roku braliśmy udział w rywalizacji szkół o średniej wielkości (mieliśmy 45,7% frekwencji rowerowej), w tym roku nasza szkoła liczy już powyżej 500 uczniów i będziemy startować w kategorii „Szkoły duże”! W roku 2018 w szkołach o dużej wielkości 1 miejsce zajęła SP1 (49,1%), miejsce drugie SP 90 (48,9%), a miejsce trzecie SP 76 (44,3%) – gratulujemy!

Tym samym szukamy sponsorów, którzy przekażą dla szkoły dla wspierania akcji np. odblaski, zawieszki odblaskowe, dzwonki, gadżety dot. aktywności fizycznej. Jjeśli ktoś z Państwa chciałby w taki sposób wesprzeć akcję – prosimy o kontakt z koordynatorem akcji p. Iwoną Górą (gabinet pedagoga szkolnego 1.12, tel. 71 798 68 70 wewn. 140).

„Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy.” Każdy uczestnik otrzyma nagrodę! Najważniejsze, by uczniowie przybywali do szkoły codziennie aktywnie, a wcześniej rodzice podpisali im zgody rodziców, które będą rozdawane już niedługo!

Mamy nadzieję, że będziemy bawić się świetnie, jak w poprzednim roku!

27 lutego 2019 | Iwona Góra | Powrót do spisu wiadomości