Podróż w czasie i przestrzeni... - wymiana polsko-niemiecka

Czy można przenieść się w czasie? - okazuje się, że TAK :) Udało się to uczestnikom wymiany polsko-niemieckiej ze szkołą w Düren. Podróżowaliśmy tramwajem w Kolonii (Köln) na początku XX wieku, a więc niemal 100 lat temu. Wrażenie było niesamowite! Jak to się stało? - pytajcie uczestniczki wymiany: Jagodę, Sofiię i Weronikę z klasy 7b. Oprócz podróży historycznym tramwajem, zwiedzaliśmy katedrę w Kolonii oraz Akwizgranie. To właśnie w akwizgrańskiej katedrze można obejrzeć średniowieczny tron, nazywany Tronem Karola Wielkiego, na którym ukoronowano 30 królów niemieckich. Naszym wędrówkom towarzyszyły niestety ulewy i burze, ale atmosfera wśród uczestników była słoneczna. Również temat naszego polsko-niemieckiego projektu był pogodny, bo uczestnicy zajmowali się świętami polskimi i niemieckimi. Okazało się, że nasze kalendarze świąt mają bardzo dużo wspólnych uroczystości. Językiem używanym przez uczestników był angielski, ale w rodzinach, w szkole, na ulicach, w sklepach uczestnicy mieli okazję poznawać język niemiecki. Ciekawym doświadczeniem było też uczestnictwo polskich uczniów w lekcjach wraz z uczniami niemieckimi.... Powrót samolotem był bardzo szybki i przyjemny - ok. 800km w 75 minut. W czerwcu będzie druga część wymiany - przyjazd gości niemieckich do Wrocławia.

16 marca 2019 | Powrót do spisu wiadomości