"Matematyka dzika"

"Matematyka dzika" czyli jak połączyć dziką przyrodę z matematyką

To największe i najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce narodziło się 12 marca 2014 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve (patron merytoryczny e-math.pl)!

Dzień Matematyki 12 marca lub inny dzień marcowy ma być dobrą zabawą (zwłaszcza dla tych, którzy nie lubią matematyki). Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej - wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

W dniach 13-21 marca 70 uczniów –uczestników projektu MATEMATYCZNE EKSPERYMENTY rozwiązywało zadania. W zabawie uczestniczyli również po raz pierwszy uczniowie klasy 3b.

Uczniowie klas 5 uczestniczyli w konkursie szkolnym. Gratulacje dla uczniów klasy 5a: Amelia Gąsiorek, Justyna Ząbek, Antek Witkowski i Tomek Zawadzki zdobyli 1 miejsce. We wspólnej zabawie uczestniczyli również uczniowie klasy 5b i 5c: Amelia Zawuł, Helena Markowska, Sasza Bezzubchenko, Julka Wójtowicz, Lena Szubarczyk, Adam Lis i Jakub Szymczak-Pomianowski. Wśród trzecioklasistów pierwsze miejsce zajęli: Maria Piotrowska i Michał Czternasty, drugie – Borys Kufel i Alexander Brecht i trzecie – Oleg Somik i Paweł Kobryń.

W ramach święta matematyki 21 marca 2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR.

24 marca 2019 | Renata Stańczak | Powrót do spisu wiadomości