Projekt "Podróże na Kraniec Świata" - spotkanie z panem Marcinem Korzonek

Niedawno w naszej szkole w ramach projektu Podróże na Kraniec Świata gościł pan Marcin Korzonek - instruktor turystyki rowerowej, dziennikarz, fotograf, redaktor naczelny portalu www.Rower.pl i Rowery od A do Z.

Pan Marcin świat penetruje głównie na dwóch rowerowych kołach unikając utartych szlaków z aparatem fotograficznym w sakwie. W czasie 20 lat zorganizował 17 wypraw rowerowych przez ponad 30 krajów i 8 pustyń na trzech kontynentach. Przejechał prawie 40 tys. km na rowerze. Laureat Podróżnika Roku 2003 w kategorii „Świat” za podróż przez pustynię Gobi, nominowany do nagrody Kolosy w latach 2002, 2015 i 2016.
Pan Marcin opowiedział uczniom o podróżach – spotkaniach z dzikimi zwierzętami, potrzebnym sprzęcie, umiejętności radzenia sobie w warunkach ekstremalnych. Bardzo dziękujemy za tak inspirujące zajęcia!

25 marca 2019 | Iwona Góra | Powrót do spisu wiadomości