GOŚCILIŚMY GRUPĘ Z NIEMIEC

Gości z Niemiec powitaliśmy na lotnisku 2 czerwca 2019 roku. Mimo zmęczenia, jeszcze tego samego dnia rozpoczęliśmy wspólną pracę nad projektem poznając ciekawe legendy i historie związane z Wrocławską Starówką i Ostrowiem Tumskim. Tematem wymiany były święta, zwyczaje i tradycje polskie oraz niemieckie. Pracę nad projektem rozpoczęliśmy już podczas spotkania w Düren, w marcu. We Wrocławiu czekały na gości różne atrakcje: wspólne zwiedzanie stadionu, warsztaty i zwiedzanie pięknego wrocławskiego ZOO, prezentacje i warsztaty w Muzeum Archeologicznym. Wszystkie te miejsca wiązały się również z tematem naszego projektu. Jego celem było stworzenie wspólnego kalendarza świąt, w którym umieszczone będą także daty urodzin uczestników projektu oraz zdjęcia ze spotkania w Polsce i w Niemczech. Uczniowie integrowali się również podczas wspólnej gry w kręgle, gry miejskiej oraz czasu wolnego. Praca nad projektem i wzajemna wymiana myśli sprawiła, że znaleźliśmy wiele podobieństw łączących oba kraje i odkryliśmy wspólne kulturowe korzenie.

16 czerwca 2019 | Bogna Adamczyk | Powrót do spisu wiadomości