Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Do Naszej Biblioteki trafiły pierwsze książki, w których występują bohaterowie z niepełnosprawnością. W najbliższym czasie będą dostępne do wypożyczenia.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

"Poczwarka" Doroty Terakowskiej skierowana jest do dzieci starszych. Bohaterka z zespołem Downa uczy swoich rodziców, czym jest bezwarunkowa miłość.

"Wyspa mojej siostry" Katarzyny Ryrych to książka również skierowana do starszych dzieci o Pippi, buntowniczce na wzór bohaterki cyklu książek Astrid Lindgren.

"Żółte kółka. Mam na imię Inna" Elizy Piotrowskiej to książka dla dzieci młodszych. Napisana z niezwykłym humorem pozycja o tematyce edukacji włączającej.

"Wyjątkowi są wśród nas" Mai Chmiel to pozycja biblioterapeutyczna. Bajki o różnorodnej tematyce uczą rozpoznawania emocji, tolerancji.

"Mój młodszy brat" Moniki Krajewskiej to opowiadanie skierowane do młodszych dzieci o relacjach w rodzeństwie oraz o integracji.

Zachęcamy również do korzystania z "Bajek bez barier" dostępnych w formie pdf. :

3 grudnia 2019 | Anna Mężyk-Mazur | Powrót do spisu wiadomości