Mistrz Pięknego Czytania wybrany!

Dnia 29 września w szkolnej bibliotece odbył się konkurs Mistrz Pięknego Czytania. Konkurs miał na celu popularyzację czytelnictwa i rozwijanie literackich zainteresowań uczniów. W jury zasiedli: p. wicedyrektor R.Czarnobrewa-Fuksińska, p. A. Połch, p. A. Szympel i p. K. Podgórska. Uczestników konkursu powitał także p. dyrektor R.Just.

Wyłonieni w klasowych eliminacjach uczniowie czytali fragmenty przygotowanych przez siebie książek. W lasach I-III pojawiły się m.in. takie tytuły jak „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” J.Bednarek, książki z serii Biura Detektywistycznego Lassego i Mai M.Widmarka czy „Mikołajek” R.Goscinnego.

Na poziomie klas IV-VIII zaprezentowano m.in. fragmenty „Małego Księcia” A. de Saint-Exuperego, „Hobbita” J.R.R.Tolkiena, „Harrego Pottera” J.K.Rowling, „Magicznego drzewa” A. Maleszki czy „Projektu Breslau” M. Zarębskiej. Uczniowie sięgnęli także do klasyki literatury, czytając fragmenty „Pana Tadeusza” i „Powrotu taty” A. Mickiewicza czy „Syzyfowych prac” S. Żeromskiego.

Prezentowane teksty świadczą o licznych i różnorodnych zainteresowaniach czytelniczych naszych uczniów.

W klasach I-III Mistrzem Pięknego Czytania została ALICJA GÓRSKA z klasy 2 b, która czytała fragment książki Miry Jaworczakowej „Jacek, Wacek i Pankracek”.

Ponadto na poziomie każdej z klas został wyłoniony WICEMISTRZ konkursu:

Klasa I – WIT WOJCIECHOWSKI z klasy I c („Miś Paddington” M. Bond)

Klasa II – ROZALIA KOZIARA z klasy 2 d („Harry Potter i kamień filozoficzny” J.K.Rowling)

Klasa III – JOANNA ADAMEK z klasy III c („Nowe przygody skarpetek” J. Bednarek)

W klasach IV-VIII Mistrzem Pięknego Czytania została DOMINIKA BODURA, uczennica klasy VIII b, która zaprezentowała fragment książki R.Riordana „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”.

WICEMISTRZAMI zostali:

Klasa IV - GABRIELA NOWAK z klasy 4 a („Harry Potter i Książę Półkrwi” J.K.Rowling)

Klasa V – MARIA PIOTROWSKA z klasy 5 c („Hobbit” J.R.R.Tolkien)

Klasa VI – WIKTORIA BIELAWSKA z klasy 6 c („Pollyanna” E.Porter)

Klasa VII – JUSTYNA ZĄBEK z klasy 7 a („Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza" N.Springer)

Klasa VIII – SERHI LYPCZAŃSKI z klasy 8 a („Syzyfowe prace” S.Żeromskiego)

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe oraz bony podarunkowe.

Konkurs odbył się w ramach obchodów OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy!!!!

1 października 2020 | Katarzyna Podgórska | Powrót do spisu wiadomości