Swim Mania - Dolnośląska Liga Pływacka

PŁYWACY MOCNO PRACUJĄ

W dniach 24.10.2020r. oraz 7.11.2020r. na pływalni im. Marka Petrusewicza przy ul. Wejherowskiej odbyły się kolejne edycje SWIM MANII - DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI PŁYWACKIEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

Na III edycji (w stawce około 366 zawodników) SP 84 reprezentowało 34 pływaków z roczników 2007-2010, na IV edycji (w stawce 339 zawodników) grupa reprezentantów powiększyła sie do 40.

Byliśmy jedną z najbardziej licznych ekip podczas zawodów, co potwierdza zwiększone zainteresowanie pływaniem w naszej szkole.

Podczas zawodów rywalizacja odbywała się na dystansach 50m, 100m stylem motylkowym, 100m i 200m stylem dowolnym, sztafeta 4x50m stylem dowolnym (III edycja) oraz na dystansach 50m, 100m stylem dowolnym, 200m stylem zmiennym, sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym (IV edycja).

W roczniku 2007 należy wyróżnić świetne występy Wiktorii Pikus, Antoniny Durczewskiej, Zuzanny Wichłacz, Marcela Łuczyńskiego, Adama Lisa, Ignacego Trupkiewicza oraz Łukasza Żukrowskiego.

Wszyscy popłynęli zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

W roczniku 2008 na wyróżnienie zasługują Kowalczyk Marcjanna, Wójtowicz Julia, Szubarczyk Lena, Waszak Zofia, Barczewska Zuzanna, Jurczewski Mateusz i Relewicz Leon.

Roczniki 2009 i 2010 również zaprezentowały się bardzo dobrze. Olejniczak Lena, Piecyk Joanna, Bargielska Blanka, Patyk Anna, Zuzanna Świtalska, Żukrowska Ewa, Laskowska Julia oraz Chołast Leon, Zieliński Mateusz, Kaczmarek Olaf, Chwaścik Wiktor, Bender Borys, Bogucki Tomasz, Wiśniewski Marcel, Gołębiowski I Wiktor, Rymanowski Jan i Czternasty Michał, Oleh Somik spisali się ponad oczekiwania.

Część zawodników uzyskała rekordy życiowe, co świadczy o dużym postępie.

Wszyscy nasi pływacy zrealizowali swoje cele, co dobrze prognozuje na kolejne starty.

Gratulujemy zawodnikom, dziękujemy za wspaniałe emocje i świetne starty.

Czekamy na kolejną edycję SWIM MANII, która odbędzie się już w grudniu.

Więcej informacji na temat zawodów pod adresem:

III Edycja:

IV Edycja: